Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olsztyn

Praca zdalna Olsztyn – gdzie znajdziesz atrakcyjne ogłoszenia o pracę?

Praca zdalna – do niedawna kojarzona wyłącznie z branżą IT albo freelancerami wykonującymi wolne zawody, obecnie przestała być czymś niezwykłym także w innych obszarach zawodowych i tak naprawdę jest na wyciągnięcie ręki dla każdej osoby wcześniej wykonującej zadania w biurze.

Gdy do realizacji obowiązków wystarczy komputer z dostępem do internetu i telefon komórkowy, a kontakt twarzą w twarz z klientem czy współpracownikami można zastąpić np. wideokonferencją, nie ma właściwie przeszkód, by pracować w trybie home office.

Jeśli zatem HO to rozwiązanie właśnie dla ciebie, sprawdź, jakie masz możliwości zawodowe w stolicy województwa warmińsko-mazurskiego. Czy tutejsze firmy odznaczają się zapotrzebowaniem na pracowników zdalnych? Gdzie znajdziesz najlepsze oferty pracy w Olsztynie?

Rynek pracy w Olsztynie – jakich specjalistów potrzebuje?

Pracę w trybie home office możesz oczywiście znaleźć w firmie mającej siedzibę w dowolnym zakątku Polski, a jeśli biegle władasz językiem obcym, także w zagranicznej korporacji. W niektórych ogłoszeniach znajdziesz też propozycje „pracy częściowo zdalnej” czy z elastycznym czasem pracy. Niekiedy charakter obowiązków wymaga np. osobistych spotkań z klientami. Takie zadania mogą mieć choćby specjalista obsługi klienta czy serwisant IT, który większość problemów klientów rozwiązuje zdalnie, ale niekiedy sytuacja wymaga, by pojechał „w teren”.

Warto więc na początku sprawdzić, jak wygląda rynek pracy w Olsztynie i jakie są najbardziej poszukiwane zawody. Wg prowadzonego raz do roku na zlecenie Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej badania Barometr zawodów deficyty osób poszukujących pracy w Olsztynie dotyczą w większości pracowników przetwórstwa przemysłowego, branży budowlanej oraz usług medycznych i opiekuńczych. W tych obszarach wskazano najwięcej zawodów deficytowych. Takowe znajdują się jednak także w oświacie (nauczyciel przedmiotów zawodowych, nauczyciel szkół specjalnych i oddziałów integracyjnych), transporcie i logistyce (kierowca samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych, spedytor i logistyk), gastronomii i hotelarstwie (kucharz, pomoc kuchenna, sprzątaczka i pokojowa), handlu (sprzedawcy i kasjerzy).

Można zauważyć, że to branże, w których – poza pojedynczymi przypadkami – niemożliwa jest praca zdalna, bowiem specyfika obowiązków wymaga obecności w ściśle określonym miejscu lub bezpośredniego kontaktu. Na liście olsztyńskich zawodów deficytowych znaleźli się jednak także pracownik ds. rachunkowości i księgowości, samodzielny księgowy, projektant i administrator baz danych, programista. Na tych stanowiskach możliwe jest znalezienie pracy zdalnej. Warto też wiedzieć, że w Barometrze zawodów wykorzystywane są dane pochodzące z Powiatowych Urzędów Pracy, a więc należy brać pod uwagę to, że nie wszyscy pracodawcy zgłaszają zapotrzebowanie na pracowników do urzędu.

Oferty pracy zdalnej w Olsztynie – gdzie znajdziesz najnowsze oferty pracy?

Za uzupełnienie informacji, gdzie szukać pracy w Olsztynie w trybie home office, niech posłuży nam analiza dostępnych ofert. W tym celu skorzystamy z dużego portalu pracy – Praca.pl. To znany, ogólnopolski serwis w całości poświęcony tematyce rynku zatrudnienia. Na stronie znajdują się ogłoszenia o pracę, narzędzia ułatwiające ich przeglądanie (wyszukiwarka z filtrami, rekomendowane oferty, job alert) oraz składanie aplikacji (kreator CV, profil kandydata, możliwość komunikowania się z pracodawcą).

Oferty możesz filtrować, np. wpisując w wyszukiwarkę miasto Olsztyn lub wybierając województwo warmińsko-mazurskie i zaznaczając suwakiem „praca zdalna”.

Ponieważ Olsztyn jest wojewódzką stolicą, swoją siedzibę ma tu najwięcej dużych firm w regionie, to właśnie w tym mieście dostępnych jest najwięcej ofert pracy zdalnej. Na stronie praca.pl propozycje zatrudnienia w trybie home office znajdziemy przede wszystkim w następujących obszarach zawodowych:

  • informatyka / programowanie,

  • informatyka / administracja,

  • sprzedaż / obsługa klienta.

  • inżynieria / projektowanie,

  • kadra zarządzająca.

Niemniej praca zdalna w domu czeka także w finansach i bankowości, e-commerce, HR, mediach i reklamie, doradztwie / konsultingu, księgowości i innych obszarach.

Głównym narzędziem komunikacyjnym w przypadku zdalnego wykonywania obowiązków jest internet. Nic więc dziwnego, że to właśnie strony WWW i media społecznościowe stały się najważniejsze w procesie rekrutacji. Na praca.pl codziennie znajdziesz sprawdzone i aktualne ogłoszenia, a korzystanie z panelu kandydata i wszystkich funkcjonalności (dostępnych dla Ciebie za darmo) znacznie ułatwi Ci poszukiwanie pracy.