Jeszcze na dobre nie opadły emocje po zakończonym niedawno letnim cyklu wydarzeń kulturalnych, a środowisko animatorów już siada do pracy. W stolicy Warmii i Mazur ponownie spotkają się przedstawiciele instytucji z całego regionu.

Pierwszy zlot animatorów kultury odbył się w naszym mieście we wrześniu poprzedniego roku. Po 12 miesiącach wydarzenie, którego inicjatorem jest Miejski Ośrodek Kultury, wraca do Olsztyna.

- To branżowe, środowiskowe oko cyklonu rozmów, warsztatów i wymiany merytorycznych doświadczeń - mówi dyrektor olsztyńskiego MOK-u, Mariusz Sieniewicz. - Wspólnie z ok. trzydziestoma pracownikami edukacji kulturowej i animatorami kultury z całego regionu, będziemy sięgali, gdzie wzrok nie sięga, poszerzając horyzonty, dzieląc się pasją i zastanawiając nad językiem współczesnej animacji.

Potrzeba przygotowania strategii edukacji i animacji kulturowej regionu - to był jeden z wniosków płynących z ubiegłorocznego zlotu. Innym istotnym działaniem - według uczestników tamtego spotkania - powinno być wydzielenie specjalnego funduszu na realizację projektów z zakresu animacji i edukacji społeczno-kulturowej.

Hasłem przewodnim tegorocznego, dwudniowego zlotu będzie język animacji. Zostanie poruszony także tematu pandemii, która znacząco naznaczyła całe środowisko związane z kulturą i sztuką. Podczas wydarzenia odbędą się m.in. dwa panele dyskusyjne oraz dwa warsztaty eksperckie.

II Zlot Animatorów Warmii i Mazur odbędzie się w olsztyńskim amfiteatrze 18-19 września.

[relacja wideo z ubiegłorocznego zlotu]

Powróć do archiwum