Senność, wahania nastroju, zmęczenie, czy też brak energii do działania - to typowe objawy tzw. przesilenia jesiennego. Do tej krótkiej listy możemy dopisać całe mnóstwo innych, równie kiepsko wpływających na nasz stan fizyczny i psychiczny. Co można z tym zrobić? Okazuje się, że jednym z najskuteczniejszych sposobów na prawdziwy relaks i naładowanie "życiowych akumulatorów" jest wyjazd w ciche, malownicze miejsce połączony z rozluźniającymi zabiegami lub masażami. Wszystko to można fantastycznie skomponować udając się w jedno, za to wyjątkowe o tej jesiennej porze roku miejsce. Podpowiadamy, dlaczego Mazury to teraz najlepsza opcja na wypoczynek.

Dopadło Cię jesienne przesilenie? Nawet krótki wyjazd na Mazury o tej porze roku to gwarancja w pełni naładowanych "baterii"! Dlaczego?

Cisza, spokój i... jezioro niemal na wyłączność

Jesienią Mazury nie stanowią szczególnie obleganego przez turystów kierunku. I to działa na naszą korzyść. O tej porze roku zyskujemy pewność, że nic nie zakłóci naszego wypoczynku. Błoga cisza, spokój i malownicze pejzaże będą najlepiej sprzyjać relaksowi, wyciszeniu i odzyskiwaniu równowagi.

Jeśli dobrze wybierzemy hotel, w którym się zatrzymamy, możemy dodatkowo zyskać... brzeg jeziora niemal na wyłączność, jak w ofercie, którą znaleźliśmy na https://www.hotel-port.pl/oferty/jesien-na-mazurach. Obiekt położony jest nad mazurskim jeziorem Tałty, 5 km od Mikołajek. Sąsiedztwo lasów i terenów zielonych pięknie komponuje się z niebieska taflą wody. Co więcej, część plaży to teren prywatny hotelu. Jak można się domyślić, o tej porze roku nie będzie ona zatłoczona. Wręcz przeciwnie - możemy spodziewać się, że niemal cała pozostanie do naszej dyspozycji. Wystarczy sięgnąć po wygodny leżak i wystawić twarz w stronę jesiennego słońca. A te jak wiadomo, to spora dawka witaminy D i energii, której potrzebujemy.

Mazurskie pejzaże jesienią zachwycają jeszcze mocniej

Mazurskie pejzaże jesienią zachwycają jeszcze mocniej

Spacery, rowery lub po prostu siedzenie na trawie - wszystko to jesienią na Mazurach dostarcza wyjątkowych wrażeń i pozwala na relaks. Niewiele osób miało dotychczas okazję spędzić weekend lub urlop wśród mazurskiej przyrody o tej porze roku. Ci, którym się udało - są zachwyceni i zapowiadają powroty.

Jeśli chcesz "naładować baterie" i szybko odzyskać chęć działania, siły i witalność, spora dawka czystego mazurskiego powietrza to coś, czego z pewnością potrzebujesz. W jesiennym słońcu, wśród kolorowych, opadających liści piesze i rowerowe wycieczki są najlepszym sposobem na wypoczynek.

Warto sięgnąć po pakiet pobytowy. Jesienią ceny na Mazurach bywają naprawdę atrakcyjne

Warto sięgnąć po pakiet pobytowy. Jesienią ceny na Mazurach bywają naprawdę atrakcyjne

Jesień to nie szczyt sezonu, zwłaszcza na żeglarskich Mazurach. Dlatego wybierając się teraz właśnie do Krainy Tysiąca Jezior możemy liczyć na konkurencyjne ceny pobytów. Dedykowane pakiety oferują często dodatkowe atrakcje, np. możliwość swobodnego korzystania z basenu, z jacuzzi, ze strefy saun, czy też treningów klubie fitness.

Podczas pobytu warto z pewnością także skorzystać z relaksujących zabiegów SPA i masaży. Nawet jeden tego typu seans to wyraźnie lepsze samopoczucie, rozluźnione mięśnie i odprężenie całego ciała, którego jesienią zdecydowanie nam potrzeba.