Nową wystawę już od soboty (22 stycznia) będzie można oglądać w olsztyńskim Biurze Wystaw Artystycznych. Dzień wcześniej - za pośrednictwem Internetu - odbędzie się otwarcie ekspozycji.

Prace trzydzieściorga artystów związanych z Wydziałem Malarstwa ASP w Gdańsku będą prezentowane w stolicy Warmii i Mazur przez ponad miesiąc. Autorzy to nauczyciele akademiccy oraz doktoranci Szkoły Doktorskiej ASP.

Wystawa "Kolor i zmysły" została przygotowana specjalnie dla Galerii Sztuki BWA w Olsztynie. Ekspozycja skupia się na najistotniejszych z punktu widzenia malarstwa elementach: kolorze i zmysłach.

- Myślenie barwą i światłem, które tworzą kolor, jest aspektem wyróżniającym dla każdego z malarzy - mówi kurator wystawy, Arkadiusz Sylwestrowicz. - Artyści określa się wobec niego na wiele różnych sposobów, nawet ograniczając się do bieli i czerni. Równie ważnym żywiołem dla sztuki są zmysły, zarówno w procesie tworzenia, jak i w odbiorze dzieła.

Dlatego podczas wystawy zostaną zaprezentowane także formy wykraczające poza obszary związane z podobraziem: obiekty, instalacje, video, fotografie. Te wszystkie formy łączy wspólna cecha, którą określa się jako "malarskość".

W związku z sytuacją epidemiologiczną otwarcie wystawy będzie relacjonowane online 21 stycznia o 18:00 na Facebooku oraz w kanale YouTube BWA Galerii Sztuki. Wystawa będzie czynna dla zwiedzających od soboty (22 stycznia) w godzinach otwarcia galerii.

Wystawę "Kolor i zmysły" będzie można oglądać do 27 lutego w sali głównej galerii przy al. Piłsudskiego 38.

Powróć do archiwum