Olej monoi w codziennej pielęgnacji

Codzienna pielęgnacja z egzotycznymi produktami to szansa na to, by sięgnąć po wiele interesujących preparatów. Wśród nich wymienić można między innymi olej monoi, którego doskonały zapach i świetne efekty pielęgnacyjne zachwycają od samego początku. To kompozycja oleju kokosowego w połączeniu z kwiatami, co sprawia że powstaje niesamowity kosmetyk ze świetnymi możliwościami i naturalnym składzie.

Olej monoi - co to takiego?

Olej monoi w oryginalnej formie pochodzi z Polinezji. Tam był stosowany od wieków. Plemiona zamieszkujące ten teren stosowały olej właściwie do codziennej pielęgnacji. Nacierano nim dzieci po urodzeniu, by chronić ich skórę przed słońcem, wiatrem, gorącym powietrzem. Olej był stosowany przez kobiety do pielęgnacji włosów i skóry a także do masażu ciała. Od jakiegoś czasu olej staje się także popularnym środkiem kosmetycznym na całym świecie. Warto się mu przyjrzeć i zrozumieć, dlaczego będzie dobrym wyborem.

Olej ma formę tradycyjną i stanowi połączenie oleju kokosowego tłoczonego z kopry z ekstraktem z kwiatów gardenii tahitańskiej. Olej ma wyjątkowy zapach kwiatów i konsystencję stałą, która staje się płynna w wysokiej temperaturze. Świetnie sprawdza się na skórze wrażliwe, dobrze się wchłania i świetnie działa pod kątem pielęgnacyjnym. Więcej o oleju monoi przeczytasz na blogu: https://kozlek.pl/olej-monoi-wlasciwosci-i-zastosowanie-w-pielegnacji/.

Jakie właściwości ma ten olej?

Olej monoi i jest produktem dobrze tolerowanym także na skórze wrażliwe. Dzięki temu jest to bardzo dobry wybór do pielęgnacji dzieci, a także skóry, która jest skłonna do podrażnień i reakcji alergicznych. Wybór ten będzie odpowiedni do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów. Olej chroni skórę przed wysuszeniem, gwarantuje właściwe nawilżenie, powoduje zmiękczenie skóry, poprawia elastyczność, na skórze powoduje powstanie filtra, który chroni przed czynnikami zewnętrznymi. Zastosowanie oleju wzmacnia ochronę skóry przed uszkodzeniami. Działanie przeciwzapalne sprawia, że olej będzie łagodził i goił uszkodzenia skóry. Można dzięki niemu uzyskać regenerację podrażnionej i uszkodzonej skóry. Olej ma działanie antyseptyczne, przeciwgrzybicze, chroni skórę przed wolnymi rodnikami. Jego zastosowanie powoduje oczyszczenie skóry z toksyn. Olej może być stosowany także na włosy, poprawia ich sprężystość, elastyczność, odżywia suche i zniszczone włosy. To świetna propozycja dla tych, którzy chcą zadbać o wygładzenie włosów i ochronę przed rozdwajaniem się końcówek. Wykorzystywany na skórze głowy chroni przed łupieżem, ogranicza podrażnienia skóry i swędzenie, odbudowuje strukturę zniszczonych włosów.