Trwa nabór na reprezentanta Stowarzyszenia Gmin RP Euroregion Bałtyk w Młodzieżowej Radzie Euroregionu Bałtyk. Zgłaszać się można jeszcze tylko do końca miesiąca.

Kandydaci na radnych powinni wykazywać się aktywnością i chcieć reprezentować młodzież z Warmii i Mazur oraz Pomorza. Poszukiwane są osoby w wieku 16-30 lat, które znają język angielski.

Zasiadający w Młodzieżowej Radzie Euroregionu Bałtyk pełnią rolę łącznika między młodymi osobami zamieszkującymi gminy członkowskie Stowarzyszenia i dorosłymi przedstawicielami gmin członkowskich a pozostałymi reprezentantami Młodzieżowej Rady Euroregionu Bałtyk. Do ich zadań należy udział wydarzeniach Euroregionu Bałtyk oraz współtworzenie i udział w działaniach Młodzieżowej Rady ERB.

- Mile widziani są aktywni członkowie lokalnych młodzieżowych rad, lokalni aktywiści, czy uczestnicy formalnych i nieformalnych zrzeszeń młodzieży - mówią przedstawiciele Stowarzyszenia Gmin RP Euroregion Bałtyk.

Zgłoszenia będą przyjmowane do końca stycznie pod adresem e-mailowym Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. albo telefonicznie pod numerem +48 601 690 335. Z wybranymi kandydatami zostaną przeprowadzone indywidualne rozmowy.

Rada Młodzieżowa Euroregionu Bałtyk została powołana w 2008 roku. Zasiadają w niej osoby w wieku od 16 do 30 lat, które reprezentują dziewięć regionów Euroregionu Bałtyk. Rada ma zapewnić młodzieży możliwość zaangażowania się w działania sieci Euroregionu, być jej głosem, zwiększyć interakcję z władzami lokalnymi i regionalnymi, a także eliminować uprzedzenia kulturowe i ułatwiać mobilność młodzieży.

Więcej informacji o Młodzieżowej Radzie i jej działaniach jest na jej stronie internetowej oraz na Facebooku.

Powróć do archiwum