Lamele ścienne

Lamele na ścianę to atrakcyjny i estetyczny sposób, aby dodać charakteru oraz nietuzinkowego stylu każdemu pomieszczeniu. Lamele ścienne to różnych rozmiarów listwy, które są układane poziomo lub pionowo na powierzchni ściany. Można z nich stworzyć również efektowną, przepuszczającą światło ściankę działową, dzielącą przestrzeń na funkcjonalne części. To praktyczne rozwiązanie z roku na rok zyskuje coraz większe grono fanów pragnących w elegancki sposób podkreślić nowoczesny design swojego mieszkania.

Lamele ścienne wykonywane są przede wszystkim z wielu rodzajów drewna, które nadaje się do pomalowania na różne kolory. Wszystko po to aby lepiej dopasować produkt do aranżacji pomieszczenia. To idealne rozwiązanie można z powodzeniem stosować w każdego rodzaju wnętrzu.

Drewniane listwy pasują do wszystkich współczesnych stylów architektonicznych. Naturalne materiały dodadzą niepowtarzalnego charakteru każdej aranżacji. Będą idealnym dodatkiem dekoracyjnym dla miłośników loftowego wykończenia np. salonu. Jego cechą charakterystyczną są właśnie tego typu celowe zabiegi wprowadzające do pomieszczenia chłodny klimat z elementami drewna, surowego betonu czy odsłoniętych rur. Atrakcyjne kompozycje z drewna Idealnie komponują się również z jasnymi kolorami oraz najnowszymi trendami gdzie królują odcienie szarości.

Popularne lamele na ścianę to produkty niezwykle uniwersalne, ze względu na swoją prostotę i minimalizm. Odpowiednio wykorzystane mogą stanowić atrakcyjny dodatek również we wnętrzach zachowanych w stylu klasycznym. Ze względu na możliwość nadania im dowolnej barwy, atrakcyjne projekty z drewnianych listew bez wątpienia wprowadzą powiew świeżości do tradycyjnych, ekonomicznie wykończonych pomieszczeń.

Efektowne lamele ścienne występują też w wersji wykonanej z odpornego na wilgoć materiału, do złudzenia przypominającego drewno. Na pierwszy rzut oka ciężko jest dopatrzyć się różnic i zakwestionować naturalne pochodzenie listew. To zdecydowanie dobra wiadomość dla klientów, którzy zastanawiali się czy lamele ścienne będą odpowiednim rozwiązaniem do kuchni i łazienki. Dzięki temu, że materiał nie reaguje na wilgoć, zapobiegnie to rozwojowi pleśni i bakterii.