Strażacy z Olsztyna uczcili Dzień Flagi podniesieniem barw narodowych
Wczoraj, z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, strażacy z Olsztyna uroczyście uczcili to święto. O godzinie 8:00 na placu przy ulicy Niepodległości odbyła się ceremonia podniesienia flagi i odegrania hymnu narodowego.
  1. Uroczystości rozpoczęły się punktualnie o 8:00.
  2. Podniesienie flagi państwowej połączone było z odegraniem hymnu narodowego.
  3. W ceremonii uczestniczyli główni dowódcy, w tym st. bryg. Michał Kamieniecki.
  4. Wydarzenie miało miejsce na placu przy ulicy Niepodległości.

Obecność na uroczystościach Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, st. bryg. Michała Kamienieckiego oraz jego zastępcy, st. bryg. Andrzeja Harhaja, podkreślała wagę wydarzenia. Tego dnia, straż pożarna nie tylko pełniła swoje codzienne obowiązki, ale również stała się symbolem narodowej dumy i pamięci.

Święto Flagi jest okazją do wyrażenia szacunku dla symboli narodowych, które są istotnym elementem naszej tożsamości i historii. Dla strażaków, którzy na co dzień ryzykują życie, aby pomagać innym, jest to również moment refleksji nad wartościami, które przyświecają ich trudnej służbie.

Ceremonia ta, choć krótka, była pełna godności i szacunku, co z pewnością wpłynęło na lokalną społeczność, przypominając o znaczeniu jedności i patriotyzmu w codziennym życiu każdego Polaka.


Według informacji z: Straż Pożarna w Olsztynie