Dzień Strażaka w Dobrym Mieście: Uroczysty apel i piknik strażacki
W minioną sobotę mieszkańcy Dobrego Miasta mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu – Powiatowych Obchodach Dnia Strażaka. Uroczystość zgromadziła licznych gości, w tym strażaków z całego powiatu, ich rodziny oraz sympatyków pożarnictwa.
  1. Uroczysta Msza Święta i przemarsz na plac apelowy
  2. Wręczenie odznaczeń i awansów strażackich
  3. Rodzinny Piknik Strażacki z atrakcjami
  4. Podziękowania dla strażaków i uczestników

Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele pw. Najświętszego Zbawiciela i Wszystkich Świętych, gdzie modlono się w intencji strażaków. Po mszy uczestnicy przemaszerowali na plac przy ul. Górnej, gdzie odbył się uroczysty apel.

Na placu zgromadzili się strażacy Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu olsztyńskiego. Towarzyszyły im rodziny, przyjaciele oraz zaproszeni goście, w tym m.in. Pani Ewa Kaliszuk - Senator RP, nadbryg. Michał Kamieniecki - Warmińsko-Mazurski Komendant Wojewódzki PSP, dh Maciej Jasiński - Dyrektor Zarządu Wykonawczego ZOSP RP w Olsztynie.

Współorganizatorami wydarzenia byli Starosta Olsztyński Andrzej Abako oraz Burmistrz Dobrego Miasta Beata Harań. Uroczystość rozpoczęła się złożeniem meldunku Komendantowi Wojewódzkiemu PSP, a następnie przeglądem pododdziałów, podniesieniem flagi państwowej oraz odegraniem hymnu.

Podczas apelu wręczono odznaczenia i wyróżnienia dla strażaków oraz nadano wyższe stopnie i stanowiska służbowe. Zaproszeni goście wygłosili przemówienia, wyrażając wdzięczność za trud i zaangażowanie strażaków w zapewnianie bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu.

Po zakończeniu apelu rozpoczął się rodzinny Piknik Strażacki, pełen atrakcji dla dzieci i dorosłych. W programie znalazły się dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy, gry i zabawy oraz pokazy sprzętu i pojazdów strażackich. Dzieci mogły spróbować swoich sił w różnych konkurencjach strażackich, takich jak ratownictwo techniczne, medyczne czy wysokościowe. Na zakończenie najmłodsi otrzymali dyplomy „Dzielnego Małego Strażaka”.

Wydarzenie zakończyło się w wyjątkowej, rodzinnej atmosferze, a frekwencja przerosła oczekiwania organizatorów. Gratulujemy wszystkim wyróżnionym strażakom i dziękujemy rodzinom za wspólną zabawę podczas tego ważnego dnia.


Wg inf z: PSP Olsztyn