Kierowca ciężarówki staranował auta na ul. Bałtyckiej, trafił do aresztu
42-letni kierowca ciężarówki, który spowodował poważny wypadek na ul. Bałtyckiej, trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu we krwi, a w wyniku jego działań 12 osób zostało przewiezionych do szpitali.
  1. Kierowca ciężarówki staranował cztery samochody osobowe.
  2. Ciężarówka uderzyła w autobus miejski i zjechała na pobocze.
  3. 12 osób zostało przewiezionych do szpitali.
  4. Kierowca miał ponad 2 promile alkoholu we krwi.

W poniedziałek, 27 maja 2024 r., doszło do poważnego wypadku drogowego na ul. Bałtyckiej. 42-letni kierowca ciężarówki stracił panowanie nad pojazdem i staranował cztery samochody osobowe stojące w pobliżu skrzyżowania. Ciężarówka następnie uderzyła w tył autobusu miejskiego i wylądowała na poboczu.

W wyniku tego zdarzenia łącznie 26 osób zostało poszkodowanych. Służby ratunkowe zakwalifikowały 12 z nich do przewiezienia do szpitali. Na szczęście, zgodnie z informacjami uzyskanymi od służb ratowniczych, nikt z przewiezionych nie odniósł poważnych obrażeń.

Policjanci, którzy przybyli na miejsce, szybko przystąpili do badania trzeźwości kierowcy ciężarówki. Wynik okazał się alarmujący – mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Po przeprowadzeniu niezbędnych konsultacji lekarskich, został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu, gdzie czeka na dalsze czynności procesowe.

Śledztwo w tej sprawie będzie prowadzone pod kątem sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym. Kluczowe dla wyjaśnienia okoliczności zdarzenia będą opinie biegłych sądowych oraz przesłuchania świadków. Kierowcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

To tragiczne zdarzenie przypomina nam o niebezpieczeństwach związanych z prowadzeniem pojazdu pod wpływem alkoholu. Mieszkańcy powinni być świadomi, że nawet niewielka ilość alkoholu może prowadzić do katastrofalnych skutków na drodze.


Opierając się na: KMP Olsztyn