Kwiaty z centrum Olsztyna trafią do mieszkańców
Centrum miasta wkrótce zyska nowy, letni wygląd, a mieszkańcy będą mieli okazję, by zabrać do swoich domów obecne kwiaty. To doskonała okazja, by cieszyć się miejską zielenią także na własnych balkonach i w ogródkach.
  1. Odbiór bratków w środę przed ratuszem.
  2. Nowe nasadzenia w centrum miasta.
  3. Wskazówki dotyczące transportu roślin.

Wiosna przyniosła nam piękne bratki w odcieniach żółci i fioletu, które zdobiły donice w okolicach ratusza. Teraz, gdy lato zbliża się wielkimi krokami, przyszedł czas na zmianę roślinności. Co ważne, mieszkańcy będą mogli zabrać te bratki do swoich domów, aby cieszyć się nimi jeszcze przez całe lato.

Kamila Walenciak z Pracowni Kształtowania Zieleni Lente podkreśla, że większość z około 1200 sztuk bratków jest w doskonałej kondycji. „Większość z około 1200 sztuk bratków, które posadziliśmy w marcu, jest w bardzo dobrej kondycji i ma szansę zdobić Wasze balkony czy ogródki jeszcze przez całe lato” – mówi Walenciak. Rośliny będą dostępne do odbioru w środę, 29 maja, przed ratuszem, między 10:00 a 12:00.

Nowe nasadzenia w centrum obejmą różnorodne gatunki roślin. W okrągłych donicach przy fontannie pojawią się paciorecznik ogrodowy, pelargonia w kolorze łososiowym, werbena patagońska, kraspedia kulista, szałwia omączona oraz wilec ziemniaczany o ciemnych liściach. Z kolei w drewnianych donicach na schodach do urzędu zasadzimy pelargonie o ciemnoczerwonych kwiatach i ostnicę mocną „Pony Tails”.

Aby ułatwić mieszkańcom odbiór bratków, rośliny będą ułożone na plandece, skąd każdy będzie mógł je zabrać. „Prosimy wziąć pojemniki, doniczki lub worki do transportu kwiatów oraz ewentualnie rękawiczki” – dodaje Walenciak.

To doskonała okazja, by wprowadzić do swoich domów kawałek miejskiej zieleni i cieszyć się pięknem kwiatów przez całe lato. Nie zapomnijcie pojawić się w środę przed ratuszem, by odebrać swoje bratki!


Na podstawie: Urząd Miasta Olsztyna