Letnie atrakcje w Olsztynie: wystawy, koncerty, pikniki i więcej
W nadchodzące lato mieszkańcy mogą liczyć na bogaty program kulturalnych wydarzeń. Olsztyński Miejski Ośrodek Kultury przygotował około 90 różnorodnych atrakcji, które odbędą się od czerwca do września. W programie znajdą się koncerty, wystawy, pikniki i wiele innych.
  1. Wystawa eksponatów związanych z uniwersum Gwiezdnych Wojen.
  2. Koncerty zespołów takich jak Kult, Organek i Myslovitz.
  3. Święto Olsztyna z Jarmarkiem Jakubowym i innymi atrakcjami.
  4. Bezpłatne koncerty podczas Dni Olsztyna.

Olsztyński Miejski Ośrodek Kultury (MOK) zaprezentował swoją ofertę na nadchodzące lato. Dyrektor MOK, Mariusz Sieniewicz, podkreśla, że program został przygotowany z myślą o jak najszerszym gronie odbiorców. "Budujemy ofertę dla jak najszerszego grona odbiorców - mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Mariusz Sieniewicz. - Nie mam wątpliwości, że każdy znajdzie coś dla siebie spośród tych wszystkich wydarzeń, jakie odbędą się w przestrzeni naszego miasta aż do września."

W zajezdni trolejbusowej już od dziś można podziwiać wystawę eksponatów poświęconą uniwersum Gwiezdnych Wojen. Wystawa ta zakończy się konwentem w klimacie świata George'a Lucasa, co na pewno przyciągnie wielu miłośników tego kultowego uniwersum.

Nie zabraknie również muzycznych emocji. W programie znalazły się koncerty takich zespołów jak Kult, Organek czy Myslovitz. W ramach letnich wydarzeń odbędą się także Szanty na Starówce, festiwal Local Warming, kino plenerowe oraz Międzynarodowe Olsztyńskie Dni Folkloru.

Pod koniec lipca tradycyjnie obchodzone będzie święto Olsztyna. W ramach obchodów Dni Olsztyna mieszkańcy będą mogli uczestniczyć w Jarmarku Jakubowym, Silent disco pod chmurką, a także licznych działaniach animacyjnych, warsztatach i spektaklach. Na scenie wystąpią m.in. Tre Voci, Dudziak/Auguścik/Grzech Piotrowski Band, Kosmos oraz IINÁ. "Wszystkie koncerty podczas Dni Olsztyna będą bezpłatne - mówi prezydent miasta, Robert Szewczyk. - Jednak zachęcam do udziału we wszystkich wydarzeniach, które będą organizowane podczas tego letniego cyklu."

Oprócz wydarzeń kulturalnych, trwają także prace nad stworzeniem portalu, który ułatwi mieszkańcom i gościom miasta planowanie swojego czasu. Portal ma gromadzić informacje o wszystkich wydarzeniach odbywających się w Olsztynie, co pozwoli na jeszcze lepsze wykorzystanie oferty kulturalnej miasta.


Na podst. UM Olsztyn