Polsko-Niemieckie Forum Kobiet: Weekend pełen inspiracji dla kobiet z Olsztyńskiego i Osnabrück
Kobiety z powiatów olsztyńskiego i Osnabrück spotkają się na Polsko-Niemieckim Forum Kobiet, które odbędzie się w najbliższy weekend. To wyjątkowe wydarzenie ma na celu wzmocnienie więzi przyjaźni oraz wymianę doświadczeń między uczestniczkami z obu krajów.
  1. Forum odbędzie się pod hasłem „Wsparcie Kobiet w okresie kryzysu – budowanie rezyliencji i samodzielności”.
  2. W programie m.in. warsztaty, rejs statkiem oraz spotkania z ekspertkami.
  3. Spotkanie z Anną Hencką-Zyser oraz Tetianą Revenko w olsztyńskim starostwie.
  4. Wydarzenie współfinansowane przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

W najbliższy piątek rozpocznie się kolejne Polsko-Niemieckie Forum Kobiet, w którym weźmie udział 50 pań z Polski i Niemiec. Spotkanie to, organizowane przez Zarząd Powiatu w Olsztynie, stanowi doskonałą okazję do nawiązania nowych znajomości oraz pogłębienia już istniejących więzi przyjacielskich.

Tegoroczne forum odbywa się pod hasłem „Wsparcie Kobiet w okresie kryzysu – budowanie rezyliencji i samodzielności”. W programie przewidziano szereg atrakcji, takich jak warsztaty w Elgnówku, spotkania w Gadach i Bartągu, rejs statkiem po Jeziorze Drwęckim oraz wyjazd na strzelnicę do Mątek. Uczestniczki będą miały okazję nie tylko do wymiany doświadczeń, ale także do zwiedzania malowniczych zakątków Warmii.

W sobotę w olsztyńskim starostwie odbędzie się spotkanie z Anną Hencką-Zyser, psychologiem, która na co dzień pomaga kobietom w kryzysowych sytuacjach, zwłaszcza tym chorym na nowotwór. Kolejną prelegentką będzie Tetiana Revenko z Fundacji „Dwa Skrzydła UA”, która opowie o doświadczeniach Ukrainek uciekających do Polski po wybuchu wojny z Rosją. Jej wystąpienie będzie dotyczyło nie tylko walki z lękami i kryzysami, ale także życia w nowym środowisku i wsparcia, jakie kobiety otrzymały od fundacji.

– Jak co roku, tym razem u nas, spotka się 50 pań z Polski i Niemiec, które łączy lub dopiero połączy przyjacielska więź. To będą dwa intensywna dni, podczas których wymienimy się doświadczeniem i opiniami, porozmawiamy o problemach kobiet w kryzysie, ale także zwiedzimy naszą Warmię. Z pewnością miło wspólnie spędzimy czas – zapewnia Joanna Michalska-Reda, członkini Zarządu Powiatu w Olsztynie, organizatorka wydarzenia.

Organizatorzy podkreślają, że forum to doskonała okazja do dyskusji i wymiany spostrzeżeń na temat rozwiązywania różnych zagadnień w obu krajach. Wydarzenie jest współfinansowane przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego w ramach konkursu WM DLA WM 2024.


Na podst. Powiat Olsztyński