Smaki Warmii, Mazur i Powiśla przyciągają turystów kulinarnych
Warmia, Mazury i Powiśle to nie tylko malownicze krajobrazy, ale również bogata tradycja kulinarna. Już w najbliższy weekend odbędzie się wyjątkowe wydarzenie, które pozwoli mieszkańcom i turystom poznać smaki regionu.
  1. Kiermasz produktów regionalnych w Olsztynie
  2. Degustacje, konkursy i pokazy kulinarne
  3. Występy artystyczne i strefa zabaw dla dzieci
  4. Specjalny gość: Karol Okrasa

W dniach 15-16 czerwca 2024 roku odbędzie się w Olsztynie kiermasz, który będzie okazją do bliższego poznania kulinarnych tradycji Warmii, Mazur i Powiśla. Na Rynku Starego Miasta w godzinach 11-17 będzie można skosztować regionalnych specjałów, a także wziąć udział w licznych atrakcjach.

- Turyści przyjeżdżają na Warmię, Mazury i Powiśle ze względu na walory turystyczno-krajobrazowe, ale dobrze wiemy, że nasz region może zaoferować znacznie więcej – właśnie bogactwo regionalnej kuchni - mówi marszałek Marcin Kuchciński. - Produkcja wysokiej jakości żywności to jedna z inteligentnych specjalizacji regionu, o którą opieramy nasz rozwój, a także atrakcja dla mieszkańców i odwiedzających nas gości. By w pełni ukazać różnorodność naszych produktów i potraw, w regionie odbywają się cykliczne imprezy promujące żywność naturalną, tradycyjną, lokalną i regionalną. W sobotę i niedzielę zapraszamy do Olsztyna.

Wydarzenie „Dziedzictwo Kulinarne Warmii i Mazur. Targi Żywności Regionalnej, Naturalnej i Tradycyjnej” to doskonała okazja, by odkryć smaki regionu oraz dowiedzieć się więcej o jego kulinarnych tradycjach. Organizatorami są samorząd województwa warmińsko-mazurskiego oraz miasto Olsztyn, przy wsparciu finansowym Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

W programie wydarzenia przewidziano m.in. kiermasz produktów regionalnych, konkursy kulinarne, gotowanie na żywo, degustacje, pokazy sygnalistów, debatę kulinarną oraz strefę zabaw dla dzieci. Dodatkowo, na scenie pojawią się Zespół Pieśni i Tańca Kortowo oraz zespół Shantaż, a specjalnym gościem będzie znany kucharz Karol Okrasa.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz turystów do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, które z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń i pozwoli na nowo odkryć bogactwo kulinarne naszego regionu.


Opierając się na: Urząd Marszałkowski