Mistrzowie sztuk walki z Olsztyna nagrodzeni przez prezydenta miasta
Ostatnie sukcesy sportowców z naszego miasta zasługują na szczególne uznanie. Zawodnicy z Olsztyna zdobyli liczne trofea na międzynarodowych zawodach w muaythai oraz karate kyokushin. Ich osiągnięcia zostały docenione podczas spotkania z prezydentem miasta, Robertem Szewczykiem.

Spotkanie w ratuszu – wyraz uznania dla mistrzów sportów walki

Podczas uroczystego spotkania w ratuszu, prezydent Robert Szewczyk miał okazję osobiście pogratulować olsztyńskim sportowcom ich imponujących wyników. W trakcie wydarzenia zaprezentowano zdobyte przez nich trofea, co było doskonałą okazją do docenienia ich ciężkiej pracy i poświęcenia.

- Osiągnięte przez Was rezultaty są niesamowite - powiedział prezydent Szewczyk. - Serdecznie Wam gratuluję. Ze swojej strony mogę zadeklarować, że staramy się udostępniać każdą przestrzeń, która nadaje się do trenowania sportu, aby zawodnicy naszych klubów mogli podnosić umiejętności i osiągać coraz większe sukcesy.

Triumfy w Grecji – Jan Pelak mistrzem świata w muaythai

Jan Pelak, reprezentujący Klub Sportowy Jinchuuriki Gym, zdobył tytuł Mistrza Świata Seniorów w Muaythai podczas zawodów zorganizowanych przez IFMA w Grecji. Pelak, startując w kategorii wiekowej do lat 23 i wagowej powyżej 91 kg, wygrał trzy pojedynki, co zapewniło mu mistrzowski tytuł na rok 2024.

Jego sukces nie tylko przyniósł chlubę klubowi, ale także całemu miastu, pokazując, że Olsztyn jest miejscem, gdzie rozwijają się prawdziwe talenty sportowe.

Wspaniałe wyniki olsztyńskich karateków na Mistrzostwach Europy

Olsztyńscy karatecy również nie pozostali w tyle. Zawodnicy Olsztyńskiego Klubu Kyokushin Karate zaprezentowali się znakomicie podczas 37. Wagowych Mistrzostw Europy Kyokushin Karate w Warnie, w Bułgarii. Wyniki, jakie osiągnęli, są godne podziwu:

  • Nela Paszkowska - I miejsce w konkurencji układów (Kata Seniorów)
  • Natan Jurcewicz - I miejsce w konkurencji walki (Kumite Kadetów)
  • Zuzanna Dąbkowska - III miejsce w konkurencji walki (Kumite Juniorek)
  • Anna Dowgun - III miejsce w konkurencji walki (Kumite Kadetów), V miejsce w konkurencji układów (Kata Juniorów)
  • Oliwia Szwarc - V miejsce w konkurencji walki (Kumite Kadetów)
  • Nadia Załuska - V miejsce w konkurencji walki (Kumite Kadetów)
  • Antoni Harpak - VIII miejsce w konkurencji układów (Kata Juniorów)
  • Malwina Otremba - udział w Mistrzostwach

Takie wyniki świadczą o wysokim poziomie szkolenia i determinacji zawodników, którzy ciężko pracują, aby osiągać sukcesy na arenie międzynarodowej.

Sportowe osiągnięcia jako inspiracja dla młodych

Sukcesy olsztyńskich sportowców są doskonałym przykładem dla młodych mieszkańców miasta. Pokazują, że dzięki ciężkiej pracy, determinacji i wsparciu lokalnej społeczności można osiągnąć wielkie rzeczy. Miejmy nadzieję, że ich osiągnięcia zainspirują kolejne pokolenia do uprawiania sportów walki i dążenia do mistrzostwa.

Wszystkim zawodnikom i ich trenerom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na sportowej drodze.


Źródło: Urząd Miasta Olsztyna