Reprezentacja Polski w piłce ręcznej rozpocznie eliminacje do Euro w Olsztynie
Wielkie emocje sportowe powrócą do naszego miasta, gdy reprezentacja Polski w piłce ręcznej mężczyzn rozpocznie eliminacje do Mistrzostw Europy. Pierwszy mecz odbędzie się w olsztyńskiej Uranii, gdzie nasi zawodnicy zmierzą się z drużyną Izraela. To wydarzenie obiecuje ogromne emocje i wsparcie kibiców będzie kluczowe.

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej rozpoczyna eliminacje do Euro 2026

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej mężczyzn zainauguruje eliminacje do finałów Mistrzostw Europy w 2026 roku. Turniej odbędzie się w Danii, Szwecji i Norwegii, ale zanim do tego dojdzie, Biało-Czerwoni muszą przejść przez eliminacje. Los przydzielił Polakom drużyny Rumunii, Portugalii oraz Izraela. Pierwszy mecz eliminacyjny odbędzie się 7 listopada w olsztyńskiej hali Urania, gdzie nasi zawodnicy zmierzą się z drużyną Izraela.

Historia sukcesów polskiej reprezentacji w hali Urania

Hala Urania ma szczególne znaczenie dla polskich piłkarzy ręcznych. To tutaj, 19 czerwca 2005 roku, narodziła się legendarna drużyna prowadzona przez Bogdana Wentę. Polacy wyeliminowali wówczas faworyzowaną Szwecję, wygrywając 32:26, co dało im awans do finałów Mistrzostw Europy 2006. W kolejnych latach nasza reprezentacja dostarczała kibicom wielu powodów do radości, a mecze w Uranii zawsze były wyjątkowe.

Prezydent Olsztyna zachęca do wsparcia reprezentacji

Prezydent Olsztyna, Robert Szewczyk, apeluje do mieszkańców o wsparcie reprezentacji w tym ważnym meczu. "Zapełnijmy tego dnia naszą halę i pomóżmy naszej kadrze doskonale rozpocząć te eliminacje" – zachęca prezydent. Informacje dotyczące dystrybucji biletów zostaną podane w późniejszym terminie, jednak już teraz warto zarezerwować sobie czas na to wyjątkowe wydarzenie.

Przygotowania do meczu i oczekiwania kibiców

Przygotowania do meczu trwają pełną parą, a oczekiwania kibiców są ogromne. Reprezentacja Polski ma przed sobą trudne zadanie, ale wsparcie lokalnych fanów może okazać się kluczowe. Hala Urania, znana ze swojej atmosfery, z pewnością stanie się areną pełną emocji i sportowego ducha. To wydarzenie to nie tylko szansa na zobaczenie na żywo naszych najlepszych zawodników, ale także okazja do wspólnego przeżywania sportowych emocji i wsparcia narodowej drużyny.


Wg inf z: Urząd Miasta Olsztyna