Nowi zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie powołani
W minioną środę, podczas uroczystego apelu, Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, insp. Mirosław Elszkowski, oficjalnie powołał nowych zastępców Komendanta Miejskiego Policji. To wydarzenie ma ogromne znaczenie dla lokalnej społeczności, bowiem nowe nominacje wprowadzają świeżą energię i doświadczenie do zespołu policji miejskiej.

Nowi zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie

Podinsp. Marcin Cydzik oraz podinsp. Izabela Sękowska zostali powołani na stanowiska zastępców Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, insp. Mirosława Elszkowskiego. To uroczyste wydarzenie miało miejsce w środę, 3 lipca 2024 roku, i było jednym z najważniejszych punktów apelu, który zgromadził wielu funkcjonariuszy oraz przedstawicieli lokalnych władz.

Podinsp. Marcin Cydzik - I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji

Podinsp. Marcin Cydzik, który pełni służbę już od 29 lat, objął stanowisko I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie. Będzie odpowiedzialny za nadzór nad pionem prewencji. Przed awansem kierował Komisariatem Policji w Biskupcu. Marcin Cydzik to absolwent Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, co dodatkowo podkreśla jego solidne wykształcenie i przygotowanie do pełnienia nowej roli.

Podinsp. Izabela Sękowska - Zastępca Komendanta Miejskiego ds. Kryminalnych

Podinsp. Izabela Sękowska, która swoją karierę w Policji rozpoczęła 19 lat temu, objęła stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji ds. Kryminalnych. Wcześniej pełniła funkcję Naczelnika Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu w Komendzie Miejskiej Policji w Olsztynie. Izabela Sękowska jest absolwentką Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, gdzie uzyskała stopień doktora nauk społecznych w dyscyplinie nauk o bezpieczeństwie.

Doświadczenie i przygotowanie nowo mianowanych zastępców

Podinsp. Marcin Cydzik i podinsp. Izabela Sękowska od czterech miesięcy pełnili obowiązki zastępców komendanta miejskiego, co pozwoliło im na płynne przejęcie nowych obowiązków. Ich bogate doświadczenie oraz wysokie kwalifikacje są gwarancją skutecznego działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w naszym mieście. Mieszkańcy mogą być pewni, że policja miejska jest w dobrych rękach, a nowo mianowani zastępcy wniosą wiele pozytywnych zmian i innowacji.

Warto podkreślić, że powołanie nowych zastępców Komendanta Miejskiego Policji jest krokiem w stronę dalszego rozwoju i usprawnienia działań policyjnych na terenie naszego miasta. Mieszkańcy mogą liczyć na jeszcze większe zaangażowanie i profesjonalizm ze strony lokalnej policji. Oczekujemy, że podinsp. Marcin Cydzik i podinsp. Izabela Sękowska będą kontynuować swoją dotychczasową pracę z pełnym zaangażowaniem i oddaniem.


Źródło: KMP Olsztyn