Kurier pijany za kierownicą: 2,5 promila we krwi podczas dostarczania paczek
Kurier jednej z firm dostarczających przesyłki został zatrzymany przez pracowników ochrony jednego z zakładów produkcyjnych. Okazało się, że mężczyzna miał we krwi ponad 2,5 promila alkoholu. Na miejscu interweniowała policja, a cała sytuacja odbiła się szerokim echem w lokalnych mediach.

Interwencja pracowników ochrony zakładu produkcyjnego

We wtorek, 9 lipca 2024 roku, do jednego z zakładów produkcyjnych przybył kurier z przesyłką. Jego zachowanie wzbudziło podejrzenia pracowników ochrony, którzy wyczuli od niego intensywny zapach alkoholu. Niezwłocznie zdecydowali się interweniować i zatrzymać mężczyznę, jednocześnie wzywając na miejsce patrol policji.

Policyjna kontrola i wyniki badania alkomatem

Po przybyciu na miejsce, policjanci przeprowadzili badanie alkomatem, które wykazało, że kurier miał we krwi ponad 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna przyznał się funkcjonariuszom, że pił piwo od rana, umilając sobie w ten sposób czas podczas jazdy samochodem. Jego pasażerką była 22-letnia znajoma, która również spożywała alkohol – jej wynik to ponad pół promila.

Konsekwencje prawne dla nietrzeźwego kuriera

Policjanci zatrzymali prawo jazdy 30-letniego kuriera. Mężczyzna stanie przed sądem, gdzie mogą mu grozić poważne konsekwencje prawne. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu może zostać skazany na karę do 3 lat pozbawienia wolności, wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz obowiązek zapłaty co najmniej 5 000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Reakcje mieszkańców i lokalnych mediów

Wydarzenie to wywołało liczne komentarze wśród mieszkańców oraz w lokalnych mediach. Wiele osób wyraziło swoje oburzenie i zaniepokojenie faktem, że osoba odpowiedzialna za dostarczanie przesyłek mogła narażać innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo. Oczekuje się, że sprawa ta będzie miała dalszy ciąg w postaci działań mających na celu zwiększenie kontroli i bezpieczeństwa wśród pracowników firm kurierskich.


Na podst. KMP Olsztyn