[SIATKÓWKA] PlusLiga: Indykpol AZS Olsztyn – Asseco Resovia Rzeszów 0:3. Goście wygrywają w Olsztynie i meldują się w półfinale

[SIATKÓWKA] PlusLiga: Indykpol AZS Olsztyn – Asseco Resovia Rzeszów 0:3. Goście wygrywają w Olsztynie i meldują się w półfinale

Asseco Resovia Rzeszów wygrała w Olsztynie z Indykpolem AZS 3:0, a sety zakończyły się wynikiem 18:25, 26:28 i 14:25. Gospodarze, czyli zespół z 5. miejsca w tabeli i dorobkiem 46 punktów, próbowali postawić się drużynie z 4. pozycji i 51 punktami, ale w kluczowych fragmentach to przyjezdni byli konkretniejsi i spokojniejsi.

Resovia weszła w mecz pewniej

Od początku sobotniego meczu w PlusLidze widać było, że Resovia lepiej odnalazła rytm. Goście szybciej ustawili blok, pewniej kończyli akcje i potrafili wykorzystać każdy słabszy moment olsztynian. Indykpol AZS miał swoje fragmenty, ale przewaga rywali rosła z każdą kolejną wymianą, a pierwsza partia zakończyła się wynikiem 18:25.

W tym secie gospodarze mieli problem, by na dłużej złapać odpowiedni poziom zagrywki i przyjęcia. Resovia grała dojrzale, bez zbędnych nerwów, a kiedy dochodziło do dłuższych wymian, częściej wychodziła z nich zwycięsko. Olsztynianie walczyli, jednak na otwarcie ćwierćfinałowej rywalizacji zabrakło im argumentów, by naprawdę zakręcić gościom tempo.

Druga partia trzymała w napięciu, ale końcówka należała do gości

Najwięcej emocji przyszło w drugim secie. To właśnie wtedy Indykpol AZS odrobił straty i wrócił do gry dzięki serii zagrywek Pawła Halaby. Olsztynianie podkręcili tempo, gonili wynik punkt za punkt i doprowadzili do gry na przewagi, a na trybunach wyraźnie wzrosła nadzieja, że ten mecz jeszcze może się odwrócić.

Końcówka była jednak brutalna dla gospodarzy. W decydującym momencie Halaba nie skończył ataku, a Resovia wykorzystała okazję i zamknęła partię 28:26. To był fragment, który mocno ustawił dalszy przebieg spotkania, bo zamiast remisu 1:1 na tablicy pojawiło się 0:2 dla gości, a wraz z tym coraz większa presja na olsztynianach.

Trzeci set był już bardziej pod kontrolą przyjezdnych. Resovia szybko odskoczyła, nie pozwoliła gospodarzom złapać oddechu i konsekwentnie budowała przewagę. Indykpol AZS próbował jeszcze szukać impulsu, ale tym razem nie było już takiej energii jak w drugim secie. Końcowy wynik 14:25 przypieczętował zwycięstwo Asseco Resovii 3:0 i jej awans do półfinału.

Po meczu trener Daniel Pliński z olsztyńskiego zespołu nie krył rozczarowania ćwierćfinałowym zakończeniem sezonu. Dla Indykpolu AZS to bolesne pożegnanie z rywalizacją, bo przez długi moment wydawało się, że szczególnie druga partia może jeszcze odwrócić losy spotkania. Ostatecznie jednak to Resovia pokazała większą stabilność i z Olsztyna wyjeżdża z awansem, a gospodarzom zostaje sportowy niedosyt.

Indykpol AZS OlsztynStatystykaAsseco Resovia Rzeszów
0Sety3
18I set25
26II set28
14III set25
5Pozycja4
46Punkty51
LLLLWFormaWWWWW