Ósmoklasiści zaczęli egzaminy. W Olsztynie do sprawdzianu usiadło ponad 1800 uczniów

FOT. Urząd Miasta Olsztyna
W olsztyńskich szkołach podstawowych poranek wyglądał dziś inaczej niż zwykle. Zamiast codziennego szkolnego rytmu pojawiło się skupienie, bo przed ósmoklasistami stanął egzamin, który zamyka ważny etap nauki. Do arkuszy zasiadło ponad 1800 uczniów, a przed nimi jeszcze dwa kolejne dni pracy pod presją czasu i emocji. To chwila, w której liczą się opanowanie, wiedza i zwykła odporność na stres.
- Język polski otworzył trzydniowy sprawdzian
- W miejskich podstawówkach zdaje ponad 1500 ósmoklasistów
- Angielski wybiera większość uczniów w całym kraju
Język polski otworzył trzydniowy sprawdzian
Pierwszego dnia uczniowie mierzą się z językiem polskim, później przyjdzie czas na matematykę, a całość domyka język obcy nowożytny. Każda część zaczyna się o godz. 9.00, więc dla szkół to trzy poranne starty ustawione niemal co do minuty.
Arkusze mają trafiać do sieci mniej więcej o godz. 13.00 na stronach Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i okręgowych komisji egzaminacyjnych. Dla uczniów i rodziców oznacza to szybki dostęp do zadań jeszcze tego samego dnia, bez czekania do końca całego cyklu.
W miejskich podstawówkach zdaje ponad 1500 ósmoklasistów
W szkołach prowadzonych przez Olsztyn do egzaminu przystępuje ponad 1500 ósmoklasistów. W placówkach niepublicznych kolejnych ponad 300 uczniów siada do tych samych arkuszy. W mieście oznacza to, że niemal każda podstawówka żyje dziś własnym egzaminacyjnym tempem.
„Trzymam kciuki za wszystkich olsztyńskich ósmoklasistów i życzę spokoju, skupienia i satysfakcji z wyników” – mówi prezydent Olsztyna Robert Szewczyk.
Jak podkreśla samorządowiec, to nie tylko test wiedzy, ale też efekt wieloletniej pracy uczniów i nauczycieli. W szkolnych korytarzach zwykle głośnych i ruchliwych, tego dnia dominuje cisza.
Angielski wybiera większość uczniów w całym kraju
W skali Polski do egzaminu podchodzi blisko 400 tysięcy uczniów z ponad 12 tysięcy szkół. Najwięcej z nich wybrało język angielski, który od lat pozostaje zdecydowanym faworytem. Na drugim miejscu znalazł się język niemiecki, wskazany przez 1,2 proc. zdających, a pozostałe języki – francuski, hiszpański, rosyjski i włoski – wybrało łącznie 0,4 proc. uczniów.
Wyniki mają być znane do 3 lipca. Do tego czasu dla ósmoklasistów najważniejsze pozostaje jedno – spokojnie przejść przez kolejne arkusze i domknąć szkolny etap bez zbędnego pośpiechu.
na podstawie: Urząd Miasta Olsztyna.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Urząd Miasta Olsztyna). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Ponad 6200 osób zgłosiło się do miejskiej loterii PIT. W puli są rowery

16-latek na motorowerze i 127 km/h w mieście - weekend Olsztyna pod lupą

Ósmoklasiści zaczęli egzaminy. W Olsztynie do sprawdzianu usiadło ponad 1800 uczniów

Stłuczona butelka i szybkie śledztwo w Olsztynie - 39-latek trafił do aresztu

Dni Olsztyna nabierają tempa - na starówce szykuje się letnia energia
![[PIŁKA RĘCZNA] Warmia Energa Olsztyn – SPR Wybrzeże Gdańsk 55:25 w I Lidze Mężczyzn (Grupa A) – olsztynianie pewnie zagrali swoje w 26. kolejce](/images/mecz/thumbnails/warmia-energa-olsztyn-spr-wybrzeze-gdansk-09052026-5525.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] Warmia Energa Olsztyn – SPR Wybrzeże Gdańsk 55:25 w I Lidze Mężczyzn (Grupa A) – olsztynianie pewnie zagrali swoje w 26. kolejce

Olsztyńscy chirurdzy dziecięcy sięgnęli po nową metodę leczenia kurzej klatki

Kody SMS odchodzą na bok. mObywatel przejmuje potwierdzanie logowania

Nocna przerwa odetnie profil zaufany i podpis zaufany

Ratusz po zmroku odsłoni wieżę i sale narad. Noc muzeów pokaże kulisy

Rząd w pełnym składzie. Trzech wicepremierów i 22 nazwiska na liście

Profil zaufany będzie niedostępny przez noc. Zaplanowano przerwę techniczną

MPEC pokaże ciepłownię od środka. Rzadki wgląd w to, skąd bierze się ciepło

Tańszy bilet mieszkańca w Olsztynie pod lupą wojewody
Przydatne dane teleadresowe
- Miejski Ośrodek Wsparcia dla Osób Niesłyszących „GEST” w Olsztynie - kontakt i pomoc
- Kuratorium Oświaty w Olsztynie - kontakt, godziny, informacje
- Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie - kontakt, godziny, informacje
- MPK Olsztyn - kontakt, godziny, informacje
- Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Olsztynie - kontakt, godziny, informacje
- Biuro Wystaw Artystycznych w Olsztynie - kontakt, godziny, informacje
