Nauczyciele nagrodzeni podczas Dnia Edukacji Narodowej

Mimo że kalendarzowo wypada w niedzielę, to już w piątek (12 października) olsztyńscy nauczyciele świętowali Dzień Edukacji Narodowej. Nie zabrakło nagród dla najlepszych.

- Dziękuję Wam za wysiłek, jaki wkładacie w pracę każdego dnia - mówił podczas uroczystości w ratuszu prezydent Piotr Grzymowicz. - Przyszłość Olsztyna, tej naszej małej, ale także tej dużej Ojczyzny zależy od młodych pokoleń. A jakimi one będą, w dużej mierze zależy od Państwa.

W 69 olsztyńskich placówkach pracuje ok. 3,2 tys. nauczycieli. Pięćdziesięcioro pięcioro z nich zostało wyróżnionych z okazji Dnia Edukacji Narodowej nagrodami Prezydenta Olsztyna za szczególne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze. Dodatkowo dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Iwona Jasińska została nagrodzona Odznaką Honorową Za Zasługi dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego przez Marszałka Województwa.

Miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej uświetnił Wokalny Zespół Dziecięcy Suzirjaczko z SP2. Dzieci z mniejszości ukraińskiej z powodzeniem koncertują od 2011 roku w regionie, poza nim, a w tym roku pierwszy raz wystąpiły przed ukraińską publicznością we Lwowie.

[galeria zdjęć]

<- Wstecz do: Archiwum