Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olsztyn

Szachownica z rozstawionymi pionami i figurami

Zbliża się czwarty z cyklu turniej Grand Prix Szalonego Krasnoluda 2018. Sobotnie (8 grudnia) zmagania będą mieć mikołajkowy charakter.

To już ostatnia rywalizacja w tej serii - dotychczas odbyły się wiosenne, letnie i jesienne zmagania. Do rywalizacji przystąpią przedszkolaki i uczniowie maksymalnie VI klas szkół podstawowych. Celem rozgrywek są przede wszystkim promocja szachów jako konkurencji sportowej, promocja miasta i nauka szachowego savoir-vivre.

Zmagania odbędą się w 8 grudnia w lokalu Fundacji Szalony Krasnolud przy ul. Kołobrzeskiej 30 (I piętro). Zapisy przyjmowane są do 6 grudnia  mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub przez system ChessArbiter. Dotychczas zgłosiło się niemal 40 zawodniczek i zawodników.

To nie są jednak jedyne zmagania zaplanowane na grudzień. Tydzień później (15 grudnia) również w siedzibie Szalonego Krasnoluda okazja na zrobienie pierwszych kategorii szachowych. Szczegółowe informacje o rozgrywkach są na stronie ChessArbiter.<- Wstecz do: Archiwum