Nowe nasadzenia wzdłuż ul. Limanowskiego

Kolejne olsztyńskie ulice stają się alejami. Pod koniec 2018 roku ponad 60 młodych drzew zostało posadzonych tylko wzdłuż zatorzańskich traktów.

To kolejny etap przywracania alejowego charakteru wielu olsztyńskim ulicom. W minionych latach zazieleniły się i zadrzewiły okolice m.in. ulic Mickiewicza i Kajki.

Pozytywne zmiany sprawiły, że mieszkańcy proponowali kolejne trakty, które mogłyby zostać objęte takimi działaniami. Tak stało się m.in. na Zatorzu. Wzdłuż ulic Limanowskiego, Zientary-Malewskiej i Żeromskiego, a także Kościuszki posadzone zostały łącznie 64 młode drzewa.

- Największa zmiana zaszła niewątpliwie na ul. Limanowskiego, która na wniosek części mieszkańców ma odzyskać dawny charakter alei - mówi Michał Koronowski z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu. - Wiele osób wciąż pamięta, że ta jedna z kluczowych dziś arterii osiedla Zatorze, dawniej określana była mianem ulicy "pod kasztanami".

Z tego powodu w 2018 roku zdecydowano o nasadzeniu wzdłuż jezdni 11 kasztanowców zwyczajnych. Na tym jednak nie skończyły się działania Zarządu Dróg Zieleni i Transportu. Posadzonych zostało tam także kilkanaście klonów. Uroku zyskała również ul. Kościuszki, gdzie posadzonych zostało 14 głogów.

Kolejne tego typu działania mogą być realizowane także w tym roku.

<- Wstecz do: Archiwum

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.