Lodowisko przy hali Urania

Rusza pierwsze w tym sezonie lodowisko uruchomione przez olsztyński Ośrodek Sportu i Rekreacji. Przez pierwsze dwa dni - w czwartek i w piątek - będzie można ślizgać się za darmo.

To już tradycja, że jako pierwsze swą działalność zaczyna obiekt zlokalizowany przy hali Urania. Amatorzy jazdy na łyżwach będą mogli z niego korzystać już od czwartku (28 listopada).

- Rozpoczęcie sezonu łyżwiarskiego to moment, na który czeka mnóstwo amatorów tego zimowego sportu - mówi Zbigniew Szymula z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie. - Najlepiej świadczą o tym liczby. W poprzednim sezonie ze wszystkich lodowisk miejskich skorzystało ponad 50 tys. użytkowników!

Olsztyńskich lodowisk korzystają sprawni łyżwiarze. Nie brakuje jednak także osób, które stawiają pierwsze kroki w tej dyscyplinie sportu.

Obiekt przy Uranii jest pierwszym uruchamianym w sezonie 2019/2020, ale nie jedynym. Kolejne dwa miejskie lodowiska - zlokalizowane w CRS Ukiel i przy ul. Jeziołowicza - powinny zacząć działać w ciągu następnego tygodnia.

*** Lodowisko przy HWS Urania
Czynne: codziennie w godz. 9:00-21:00; wejścia o pełnych godzinach, ostatnie wejście o 20:00.
Jednostka jazdy: 45 min.
Cennik: 8 zł (bilet normalny) i 6 zł (ulgowy); wypożyczenie łyżew: 6 zł i 4 zł.
Karnet na 10 wejść: 70 zł (normalny) i 50 zł (ulgowy).

<- Wstecz do: Archiwum