Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olsztyn

Stadion miejski z lotu ptaka

Wyjątkowy mecz odbędzie się w niedzielę (20 września) na stadionie przy al. Piłsudskiego. To szansa, by wesprzeć młodego piłkarza, który doznał niedawno poważnej kontuzji. Prezydent Olsztyna nieodpłatnie udostępnił obiekt na to wydarzenie.

16-letni Sebastian w połowie sierpnia pierwszy raz wybiegł w podstawowym, seniorskim składzie swojej drużyny KS Prostki. Mimo zwycięstwa jego ekipy, ten pojedynek zakończył się dla niego tragicznie. Młody piłkarz doznał bardzo poważnej kontuzji kręgosłupa - uraz kręgów szyjnych z uszkodzeniem rdzenia, co wiąże się z czterokończynowym paraliżem.

Chłopak jest już po pierwszej operacji. Potrzebuje jednak pomocy finansowej na leczenie i rehabilitację, by móc sprawnie żyć i stanąć na nogi. W meczu charytatywnym zmierzą się ze sobą Reprezentacją Parlamentarzystów, którą zasilą polscy posłowie z różnych stron politycznych oraz Reprezentacja "Wielkich Serc", w której zagrają znane osoby ze świata sportu i sceny artystycznej.

- Nie pozwólmy Sebastianowi zostać samemu w tym trudnym okresie i pomóżmy mu wygrać najważniejszy mecz w jego życiu - apelują organizatorzy meczu z Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej oraz Fundacji Kormoran. - Zawsze grał zespołowo więc teraz My stwórzmy z nim jedną drużynę w walce o zdrowie i ponowne realizowanie marzeń.

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz zdecydował o bezpłatnym użyczeniu stadionu na ten "Mecz o Wszystko". Natomiast Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie idealnie przygotuje obiektu w standardzie ligowym.

Liczba wejściówek na ten mecz jest ograniczona i wynosi 999 sztuk. Aby dostać bilet, wystarczy przy wejściu na stadion wrzucić jakąkolwiek kwotę do puszek, którymi będą opiekować się wolontariusze.
 Początek niedzielnego (20 września) meczu o 14:00 na stadionie przy al. Piłsudskiego. Transmisja będzie prowadzona na Facebooku WMZPN.

[Facebook wydarzenia]

<- Wstecz do: Archiwum