Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olsztyn

Następna odsłona cyklu, na który zaprasza doskonale znany olsztynianom Marcel Krueger. Niedawny Pisarz Miejski Olsztyna tym razem spotka się z Paulem Scratonem, pisarzem i redaktorem naczelnym czasopisma "Elsewhere: A Journal of Place".

"Topografie pamięci - współczesna literatura emigracyjna" to cykl spotkań literackich, organizowanych przez Fundację Borussia. Można wziąć w nich udział zdalnie, na platformie Zoom.

Podczas najbliższego spotkania (czwartek, 16 września, 18:00) Paul Scraton opowie o spojrzeniu brytyjskiego imigranta na Berlin po 20 latach spędzonych w tym mieście, o swojej powieści "Built on Sand", a także o tym, dlaczego jego zdaniem tak ważne jest posiadanie nie jednej, a kilku różnych tożsamości.

Paul Scraton urodził się w Wielkiej Brytanii, a od 20 lat mieszka w Berlinie. Jest pisarzem i redaktorem naczelnym czasopisma "Elsewhere: A Journal of Place". Autor takich pozycji jak "Ghosts on the Shore: Travels along Germany's Baltic coast" (Influx Press, 2017) czy "The Idea of a River: Walking out of Berlin" (Readux, 2015). Swoją przygodę z beletrystyką rozpoczął książką "Built on Sand", która ukazała się w 2019 r. (Influx Press). Akcja owej powieści w opowieściach toczy się w Berlinie i Brandenburgii. Paul Scraton publikował m.in. w Times Literary Supplement, New Statesman, Literary Hub, hidden europe, Caught by the River, The Island Review.

Spotkanie odbędzie się w języku niemieckim - z tłumaczeniem na język polski. Początek wydarzenia w czwartek, 16.09.2021 o godz. 18:00 na platformie Zoom. Żeby wziąć udział w wydarzeniu [należy kliknąć w link]. (Meeting ID: 847 4916 3451; passcode: 459593).

[wydarzenie na Facebooku]

Powróć do archiwum