Stopnie z kraty Wena – co wybrać?

Schody wykonane z krat metalowych są popularne ze względu na swoją wytrzymałość oraz trwałość. Konstrukcja tego typu doskonale sprawdza się w różnych miejscach, szczególnie w zakładach produkcyjnych czy przemysłowych. Często stosuje się je także na zewnątrz, z uwagi na to, że są ocynkowane i dobrze zabezpieczone przed działaniem wilgoci i powstawaniem rdzy. Do długiej listy zalet zalicza się szybko oraz łatwy montaż.

Stopnie metalowe z krat pomostowych

Solidnie wykonane stopnie z kraty Wena są często stosowane jako elementy schodów w konstrukcjach zewnętrznych oraz wewnętrznych. Można spotkać je w obiektach komercyjnych i przemysłowych, a także w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych, gdzie służą jako drabinki przeciwpożarowe. Są w tej roli doskonałe, ponieważ po ocynkowanie nie korodują i nie tracą na stabilności. Dlatego nie straszny im kontakt z wodą czy substancjami chemicznymi.

Specyfikacja stopni z kraty Wena

Stopnie z kraty Wena są produkowane z krat prasowanych oraz zgrzewanych. Do ich wykonania wykorzystuje się kraty pomostowe oraz blachy boczne z otworami przygotowanymi pod montaż. W ten sposób można przykręcić poszczególne elementy całej konstrukcji, a także zamontować listwy antypoślizgowe. To ważne ze względów estetycznych, a także bezpieczeństwa.

Schody można zamawiać na konkretny wymiar, co pozwala na idealne dopasowanie ich do docelowego miejsca montażu – wewnątrz lub na zewnątrz budynków. Po otrzymaniu wszystkich potrzebnych stopni i uchwytów, konstrukcję osadzisz szybko przy pomocy dobrze opisanej instrukcji obsługi.