W jaki basen ogrodowy warto się zaopatrzyć?

W jaki basen ogrodowy warto się zaopatrzyć? Lepszym rozwiązaniem będzie postawienie na model dmuchany, rozporowy czy stelażowy? Jakie są największe zalety poszczególnych rozwiązań?

Dmuchane baseny ogrodowe

Dmuchane baseny ogrodowe nie tylko są najtańsze, ale również cieszą się największym zainteresowaniem. Na rynku dostępne są obecnie modele w większych rozmiarach, jednak zawsze są stosunkowo płytkie. W najprostszym możliwym ujęciu osobom dorosłym woda będzie sięgała do pępka, gdy będą siedzieć. Do zdecydowanie najczęściej wymienianych atutów przez użytkowników należy zaliczyć niską cenę. Przeważnie produkt można kupić za niecałe 100 złotych. Ponadto nie zostały przez producenta wyposażone w pompę filtrującą czy podłączenia służące do napełnienia basenu wodą. Wspomniana woda nie tylko nagrzewa się bardzo szybko, ale również później użytkownicy nie będą mieli problemów z jej wylaniem. Nie można pod żadnym pozorem zapomnieć, że woda trzymana w basenie przez tydzień, zacznie zielenieć. Z kolei dno może zrobić się bardzo śliskie.

Rozporowe baseny ogrodowe

Warto wiedzieć, że tego rodzaju baseny ogrodowe posiadają dmuchany kołnierz, który zwęża się ku górze. Oznacza to tym samym, że w miarę napełniania wodą praktycznie same będą rozpierały podłoże. Godny uwagi jest fakt, że baseny dostępne są w różnych średnicach czy głębokościach. Przeważnie są tańsze od stelażowych odpowiedników. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że co prawda szybciej się je rozkłada, ale są płytsze. Bardzo trudnym zadaniem będzie napełnienie ich do maksymalnego poziomu. Użytkownicy nie powinni mieć większego problemu z wejściem oraz wyjściem z basenu. Osoby posiadające psa muszą być uczulone na to, że pazury zwierzęcia mogą przebić kołnierz. Należy również zaznaczyć, że baseny rozporowe jest bardzo trudno przykryć.

Stelażowe baseny ogrodowe

Baseny ogrodowe stelażowe trzymają się na specjalnie dostosowanym stelażu. Jak zostało już wspomniane wcześniej produkty tego rodzaju są wyższe oraz droższe w porównaniu do rozporowych. Osoby, które podejmą decyzję o zaopatrzeniu się w większy model, mogą spodziewać się, że do zestawu zostanie dodatkowo dołączona drabinka. Nie można zapomnieć, że użytkownikom zajmie więcej czasu na rozstawienie basenu.

Dmuchane jacuzzi

Warto wiedzieć, że dmuchane jacuzzi ogrodowe jest stosunkowo nowym produktem na rynku. W najprostszym możliwym ujęciu jest to dmuchany basen wyposażony w pompę podgrzewającą wodę. Godny uwagi jest fakt, że pompka jest dość głośna, z kolei woda będzie podgrzewała się powoli. Najczęściej wymienianą wadą omawianego rozwiązania jest cena oscylująca od 2 do 4 tysięcy złotych.