Urząd Miasta Olsztyna: OBO: czekamy na Wasze pomysły!
Ostatnie chwile na zgłaszanie projektów, które zmienią oblicze Olsztyna! Mieszkańcy, nie przegapcie okazji na wpłynięcie na Wasze miasto – dzięki Olsztyńskiemu Budżetowi Obywatelskiemu Wasze pomysły mają szansę stać się rzeczywistością. Zgłoszenia tylko do 16 lutego!
  • Kończy się pierwszy etap zgłaszania projektów do XI edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.
  • Dostępne konsultacje z ekspertami pomagające w prawidłowym przygotowaniu wniosków.
  • Informacje o terminach konsultacji i dniach przyjmowania projektów.
  • 7,5 mln złotych przeznaczonych na realizację projektów obywatelskich.
  • Kalendarium ważnych dat: od ogłoszenia listy projektów po finalne głosowanie i wybór zwycięskich inicjatyw.

W mieście Olsztyn nadchodzi czas innowacji i zmian wnoszonych przez samych mieszkańców. XI edycja Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego (OBO) wkracza w decydujący moment – czas składania projektów się kończy. Jest to wyjątkowa okazja, by lokalna społeczność mogła aktywnie uczestniczyć w kreowaniu przestrzeni miejskiej, dlatego każdy głos jest na wagę złota.

Beata Kardynał-Stawicka z Urzędu Miasta Olsztyna zauważa, że "Dotychczas zostało złożonych ponad 40 projektów" i podkreśla, że "wniosków będzie nadal przybywać". Zwykle to właśnie końcowy okres jest tym, kiedy autorzy zgłaszają najwięcej inicjatyw. Nie czekajcie więc na ostatnią chwilę!

Jeśli macie wątpliwości, jak poprawnie przygotować wniosek, skorzystajcie z pomocy specjalistów. "W najbliższą sobotę, 10 lutego, odbędą się ostatnie konsultacje w ratuszowym Biurze Obsługi Klienta" – informuje Beata Kardynał-Stawicka. Dodatkowo eksperci są do dyspozycji w każdy wtorek i czwartek do godziny 17:00 w pokoju 221 Urzędu Miasta przy pl. Jana Pawła II 1.

W aktualnej edycji budżetu obywatelskiego na realizację projektów przewidziano kwotę 7,5 mln złotych, co otwiera szerokie możliwości dla twórczych i funkcjonalnych pomysłów mieszkańców. Działania miejskie uzyskają finansowanie w wysokości 2,2 mln złotych, a na przedsięwzięcia osiedlowe przeznaczono 5,3 mln złotych.

Proces wyboru projektów do realizacji będzie przebiegał etapami. Ostateczną listę projektów, które trafią pod głosowanie mieszkańców, poznamy w połowie maja. Głosowanie zaplanowano na okres od 29 maja do 23 czerwca. Najbardziej wyczekiwany dzień, kiedy dowiemy się, które projekty zostaną zrealizowane, to 11 lipca. Niech ten czas będzie dla Olsztyna czasem owocnej partycypacji obywatelskiej i wspólnego kształtowania przestrzeni dla lepszego jutra.


Opierając się na: Urząd Miasta Olsztyna