Prezydent Olsztyna nagrodził młodych bohaterów za pomoc poszkodowanym
Prezydent Olsztyna uhonorował młodzież za ich niezwykłą odwagę i gotowość do niesienia pomocy. Jedenastu uczniów z lokalnych szkół wykazało się bohaterską postawą, udzielając pierwszej pomocy poszkodowanym w wyniku tragicznego wypadku drogowego.
  1. Wypadek miał miejsce 27 maja, kiedy to ciężarówka uderzyła w miejski autobus.
  2. Młodzież zareagowała natychmiast, udzielając pomocy poszkodowanym.
  3. Prezydent Robert Szewczyk wyraził dumę z postawy młodych ludzi.
  4. Uczniowie zostali nagrodzeni listami gratulacyjnymi i karnetami na festiwal.

Wypadek, który miał miejsce 27 maja około godziny 19:00, wstrząsnął całą społecznością. Ciężarówka z impetem uderzyła w miejski autobus, powodując obrażenia u czternastu osób na pokładzie i w innych pojazdach. W obliczu tej tragedii, jedenastu uczniów z Zespołu Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych wykazało się niezwykłą odwagą i szybkością reakcji.

Amelia Adamkowska, jedna z uczennic, wspomina: "Pamiętam, że spędzałam wtedy czas z koleżanką. Gdy tylko usłyszałyśmy huk i zobaczyłyśmy, co się stało, ruszyłyśmy z pomocą. Pobiegłyśmy po apteczkę i zaczęłyśmy zajmować się poszkodowanymi. Ludzie mieli urazy rąk, nóg, najwięcej jednak poszkodowanych miało urazy głowy."

Prezydent Olsztyna, Robert Szewczyk, postanowił uhonorować młodzież za ich obywatelską postawę. "Rozpiera mnie duma, że w naszym mieście mamy tak wspaniałą młodzież. To była niezwykła, obywatelska postawa. Musimy pamiętać, że to nie jest proste, żeby w podjąć takie działania w obliczu zagrożenia," powiedział prezydent podczas uroczystości.

Każdy z młodych bohaterów otrzymał list gratulacyjny, dyplom, podkoszulek z napisem "Bohater Olsztyna" oraz karnet na Olsztyn Green Festiwal. W ramach podziękowania mieli również okazję zwiedzić Regionalne Centrum Bezpieczeństwa.

To wydarzenie pokazuje, jak istotna jest edukacja i przygotowanie młodzieży do niesienia pierwszej pomocy w sytuacjach kryzysowych. Dzięki ich szybkiej reakcji, poszkodowani mogli otrzymać niezbędną pomoc przed przybyciem służb ratunkowych. Prezydent Szewczyk wyraził nadzieję, że ich postawa będzie inspiracją dla innych.


Opierając się na: UM Olsztyn