Bezpłatne mammografie w powiecie olsztyńskim w czerwcu i lipcu
Dbaj o swoje zdrowie i skorzystaj z darmowej mammografii! LUX MED Diagnostyka zaprasza panie w wieku od 45 do 74 lat na bezpłatne badania mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ. Badania odbędą się w mobilnej pracowni mammograficznej na terenie powiatu olsztyńskiego.
  1. Badania dla kobiet w wieku 45-74 lata.
  2. Rejestracja telefoniczna.
  3. Mobilna pracownia mammograficzna.
  4. Wczesne wykrycie nowotworu daje niemal 100% szans na wyleczenie.

Każda kobieta w wieku od 45 do 74 lat może skorzystać z bezpłatnej mammografii, niezależnie od miejsca zamieszkania. Badania wykonywane są bez potrzeby posiadania skierowania lekarskiego. Warto podkreślić, że mammografia jest najskuteczniejszym badaniem w wykrywaniu raka piersi, umożliwiającym wykrycie zmian niewidocznych podczas samokontroli.

Rejestracja na badania odbywa się pod numerem telefonu 22 880 90 80 (*3). Przed połączeniem, prosimy o przygotowanie dowodu osobistego w celu weryfikacji uprawnień. Na badanie należy przynieść zdjęcia lub płyty CD z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED.

Anna Niemirska, starszy specjalista ds. Marketingu i PR LUX MED Diagnostyka, podkreśla: "Warto się badać regularnie! Mammografia jest najbardziej czułym i specyficznym badaniem w zwalczaniu raka piersi. Pozwala na wykrycie zmian, których nie można zaobserwować podczas samokontroli piersi. Wczesne wykrycie nowotworu umożliwia natychmiastowe, skuteczne leczenie i daje niemal 100% gwarancję powrotu do zdrowia. W przypadku wykrycia nieprawidłowości udział w programie zapewnia szybką ścieżkę diagnostyki i leczenia, a dzięki stałemu monitoringowi usprawniamy kontakt z placówkami prowadzącymi dalszą diagnostykę i przyspieszamy ewentualne konieczne leczenie."

Program Profilaktyki Raka Piersi nie obejmuje kobiet objętych „Opieką nad rodzinami wysokiego, dziedzicznie uwarunkowanego ryzyka zachorowania na raka piersi lub raka jajnika” lub „Kompleksową opieką onkologiczną nad świadczeniobiorcą z nowotworem piersi”. Przy określeniu wieku należy wziąć pod uwagę rok urodzenia.

Więcej informacji na temat mammografii i Programu Profilaktyki Raka Piersi można znaleźć na stronie internetowej LUX MED Diagnostyka.


Na podstawie: Powiat