Zdrój uliczny, z którego cieknie woda

Olsztyńska "kranówka" jest jedną z najlepszych w kraju. Latem można ją pić także ze specjalnych zdrojów ustawionych m.in. na Starym Mieście.

Argumentów za piciem wody z kranu jest mnóstwo. Ta olsztyńska jest średniomineralizowana, zawiera niezbędny dla organizmu wapń, magnez i potas, a także pobudza metabolizm. Poza tym nie trzeba nosić jej ze sklepu i jest tańsza, niż butelkowana - litr kosztuje niespełna grosz!

Latem olsztyńskie Wodociągi uruchamiają uliczne zdroje przy Targu Rybnym, pl. Jedności Słowiańskiej, na ulicach Prostej i Stare Miasto oraz na Plaży Miejskiej. Dzięki nim można bez problemu ugasić pragnienie.

- Ostatnio zainstalowane urządzenie u zbiegu pl. Jedności Słowiańskiej z ul. Pieniężnego służy nie tylko mieszkańcom, ale również ich czworonożnym podopiecznym - informuje Anita Chudzińska z Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. - Przy poidełku na niewielkiej wysokości nad poziomem gruntu zmontowany jest również pojemnik, z którego może napić się pies.

Każdy olsztynianin może się przekonać o tym, w jaki sposób działają Wodociągi. W sobotę (24 marca) między godz. 9:00 a 11:00 - swe podwoje otwiera Stacja Uzdatniania Wody przy ul. Żeglarskiej. Zachęcamy do odwiedzenia tego miejsca. Po zwiedzaniu – o godz. 11.00 - zapraszamy najmłodszych mieszkańców do Olsztyńskiego Teatru Lalek przy ul. Głowackiego 17 na spektakl "Na Warmii... Dawno, dawno temu".

Przy okazji z Tęczowego Lasu oraz z Jakubowa uruchomione zostanie specjalne, autobusowe połączenie (na wyświetlaczach będzie napis "Wodociągi"). Rozkład jazdy oraz przystanki, przy których zatrzymują się pojazdy, jest na stronie PWiK.

Jakość wody ze zdrojów ulicznych, podobnie jak wody w sieci wodociągowej, jest pod stałym nadzorem służb PWiK oraz Sanepidu. Olsztyńskie Wodociągi dostarczają mieszkańcom Olsztyna każdego dnia ok. 25 tys. m3 wody. 

<- Wstecz do: Archiwum