Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olsztyn

Eksponaty w Muzeum Sportu

Ruszyła XII edycja konkursu "Moje sportowe pamiątki". To szansa na poszerzenie zbiorów olsztyńskiego Muzeum Sportu.

Celem jest zainspirowanie mieszkańców Olsztyna i regionu do poszukiwania pamiątek. Dzięki temu szersze grono kibiców może poznać historię sportu na Warmii i Mazurach.

- W konkursie może wziąć udział każdy, kto przekaże do muzeum pamiątkę związaną ze sportem - zachęcają organizatorzy. - Może to być niegdyś używany sprzęt sportowy, fotografie, dokumenty i trofea, ale też inne przedmioty świadczące o dokonaniach sportowców, klubów czy stowarzyszeń.

Eksponaty należy dostarczyć do Muzeum Sportu (II piętro hali Urania, al. Piłsudskiego 44, tel. tel. 89 533 17 47, 519 566 849) osobiście albo przesłać pocztą - do 30 kwietnia 2019 roku. Uczestnicy dostaną nagrody m.in. w postaci książek o tematyce sportowej i albumów.

Dotychczas w konkursie wzięło udział 110 osób. Zbiory Muzeum Sportu poszerzyły się o ponad 1100 eksponatów. Te i wiele innych można je oglądać we wtorki, czwartki i piątki (w godz. 8:00-16:00) oraz środy (w godz. od 10:00-17:00). Muzeum Sportu w Olsztynie powstało w 1988 roku.

[regulamin] [formularz zgłoszeniowy]

<- Wstecz do: Archiwum

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.