Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olsztyn

Uczestnicy konferencji prasowej w Galerii Dobro

Tegoroczna Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy będzie w Olsztynie wyjątkowa. Stolica Warmii i Mazur jako jedno z niewielu miast w kraju zdecydowała, że zorganizuje dwa finały akcji.

Ustalony, ogólnopolski finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w tym roku w niedzielę, 13 stycznia. Ten dzień jest jednak wolnym od handlu. Jako że w Olsztynie od lat do akcji znacząco włączają się galerie handlowe, w nich orkiestra zagra dzień wcześniej (sobota, 12 stycznia).

- Wszyscy bardzo dążyliśmy do tego wydarzenia, jego realizacja jest ogromnym sukcesem - mówi Natalia Tur z Galerii Warmińskiej. - Zaplanowaliśmy moc atrakcji, koncertów, pokazów tańca, warsztatów. O 20:00 symboliczne, niezwykłe światełko do nieba. Zamiast sztucznych ogni, taneczny pokaz ognia.

W Galerii Warmińskiej nie zabraknie licytacji. Najemcy przekazali mnóstwo fantów, prezentów, voucherów. Będzie można potrenować z bokserskim mistrzem, Przemysławem Opalachem.

- Cieszę się, że mogę znów być z Orkiestrą - mówi sportowiec. - Bardzo chętnie wspieram to wydarzenie. Przyjdźcie do nas, weźcie dużo pieniędzy, żeby móc licytować te wszystkie fanty.

WOŚP w Galerii Warmińskiej od 14:00, natomiast godzinę wcześniej impreza zacznie się w Aurze Centrum Olsztyna.

- Nie wyobrażamy sobie WOŚP bez Aury - przyznaje Katarzyna Kaczmarska z olsztyńskiej galerii. - U nas od 13:00 m.in. zajęcia wokalne, taneczne. Ciekawym wydarzeniem będzie na pewno występ dzieci niesłyszących. Wyjątkowe światełko do nieba poślemy o 18:30.

W sobotę z Orkiestrą zagra także Olsztyński Teatr Lalek. O 19:00 spektakl na scenie dla dorosłych "Kabaret Lalecznych Halabardników", a po nim licytacje lalek z przedstawień oraz wycieczki, podczas której można będzie zajrzeć do niedostępnych na co dzień, teatralnych zakamarków.

Podczas sobotnich wydarzeń pomagać będzie około setki wolontariuszy.

[program finału WOŚP] [konferencja prasowa - galeria zdjęć]

<- Wstecz do: Archiwum

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.