Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olsztyn

Okładka książki

Promocja książki Marcina Berdyszaka i Jaromira Jedlińskiego już w piątek (9 stycznia) w Galerii Sztuki BWA. W dyskusji wezmą udział autorzy wydawnictwa.

"wmiędzyczasie" jest monografią twórczości Marcina Berdyszaka. Na 600 stronach można dowiedzieć się praktycznie wszystkiego o dziełach artysty. Książce towarzyszy rozmowa twórcy z Jaromirem Jedlińskim.

Termin promocji książki w Olsztynie wydaje się idealny. W Galerii Sztuki BWA od 13 grudnia do 27 stycznia prezentowana jest multimedialna wystawa Marcina Berdyszaka "Auto-Niebyt". Realizacja odwołuje się do problemu destrukcji i ponownej rekonstrukcji. Rekonstrukcja jednak dokonana jest na podstawie widoku otoczenia, które towarzyszyło destrukcji auta. Całość stanowi niepowtarzalne doświadczenie, które umyka nam, gdy koncentrujemy się wyłącznie na obiekcie a nie jego otoczeniu.

Marcin Berdyszak jest związany z Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu. Zajmuje się instalacją, obiektem, rysunkiem i malarstwem. Swoje prace prezentował na wystawach zbiorowych i indywidualnych m.in. w Polsce, Niemczech, Japonii, Meksyku, Izraelu i USA. Zrealizował kilkadziesiąt warsztatów autorskich w kraju i zagranicą. Jego prace znajdują się w licznych kolekcjach państwowych i prywatnych.

Jaromir Jedliński to uczestnik ruchu kultury niezależnej w latach 70. i 80. Organizator bądź współorganizator wielu wystaw, autor opracowań, tekstów i rozmów z artystami, a także współautor filmów o sztuce. Teraz niezależny kurator.

Promocja  książki "wmiędzyczasie" odbędzie się w środę (9 stycznia) w Galerii Sztuki BWA przy al. Piłsudskiego 38. Początek spotkania o 17:30.

<- Wstecz do: Archiwum

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.