Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olsztyn

Rolety zewnętrzne nie tylko zapewniają nam większą prywatność, ale także poprawiają komfort i bezpieczeństwo. Aby korzystanie z nich było jeszcze wygodniejsze, można wyposażyć je w silniki zasilane elektrycznie. Czy to dobra alternatywa dla rolet ręcznych?

Najtańsze rolety zewnętrzne są sterowane ręcznie – aby je podnieść albo opuścić, musimy pociągnąć za specjalny pas znajdujący się wewnątrz pomieszczenia przy otworze okiennym. Jednak w sprzedaży znajdziemy również rolety elektryczne, które są wyposażone w silniki automatycznie podnoszące i opuszczające rolety.

Dzisiaj rolety elektryczne zewnętrzne cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród klientów. Ma je również w swojej ofercie firma Bubendorff – jeden z renomowanych dostawców rolet elektrycznych w Europie. Jego asortyment można sprawdzić już teraz na stronie www.

Wobec tego wiele osób zastanawia się nad tym, czy wybrać rolety elektryczne czy ręczne. Jakie są główne zalety i wady tych typów rolet? Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem!

Rolety elektryczne – jak to działa?

Rolety wyposażone w silnik elektryczny są bardzo łatwe w obsłudze i oszczędzają sporo czasu. Nie trzeba wtedy ręcznie podnosić i opuszczać każdej rolety w pomieszczeniach.

Rolety te można zamontować w różnych otworach budowlanych – do wyboru mamy rolety okienne, ale możemy także wybrać modele takie jak roleta tarasowa elektryczna, roleta na balkon czy na drzwi.

Najczęściej wybierane są rolety elektryczne na pilota – wystarczy wtedy nacisnąć przycisk na pilocie, aby otworzyć albo zamknąć rolety. Także sterowanie może odbywać się automatycznie po uprzednim zaprogramowaniu rolet, na przykład na otwieranie i zamykanie o danej godzinie. Bardziej zaawansowane modele posiadają czujniki zmierzchu, które mogą sterować roletami zgodnie z intensywnością światła.

Co więcej, rolety zewnętrzne sterowane elektrycznie mogą wchodzić w skład systemu inteligentnego domu, dając użytkownikom jeszcze szersze możliwości w sterowaniu, także przez urządzenia mobilne jak smartfon czy tablet.

Zewnętrzne rolety elektryczne – dobra alternatywa dla rolet ręcznych?

Jak montuje się rolety elektryczne?

Elektryczne rolety mogą, ale nie muszą być podłączone do sieci elektrycznej – interesująca alternatywa to rolety solarne, które są wyposażone we własne panele fotowoltaiczne, które kumulują energię potrzebną do ich działania.

Montaż może odbywać się natynkowo – elewacyjnie – tak najczęściej montuje się rolety zewnętrzne na nowo wybudowanych i stojących już budynkach. Gdy pomyślimy o montażu rolet na etapie projektu budynku, możemy wybrać także inne techniki montażu – podtynkowo, rolety nakładane na okna, rolety nadprożowe.

Rolety zewnętrzne elektryczne instrukcja montażu – rolety można zamontować własnoręcznie. Najlepiej sprawdzają się wtedy rolety bezinwazyjne, które nie wymagają prowadzenia instalacji eklektycznej, a także innych skomplikowanych prac – to redukcja czasu i kosztów montażu.

Ile kosztują rolety elektryczne?

Za rolety elektryczne zapłacimy więcej niż za rolety sterowane ręcznie – koszty wynikają z wykorzystanych materiałów i technologii.

Gdy interesują nas standardowe rolety zewnętrzne elektryczne cena będzie wynosiła od około 800 do nawet ponad 2000 złotych w zależności od modelu. Gdy natomiast chodzi o rolety antywłamaniowe elektryczne cena będzie jeszcze wyższa.

Każda firma ma oferująca rolety elektryczne zewnętrzne cennik ma także nieco inny, dlatego najlepiej sprawdzić aktualne oferty na stronach WWW sprzedawców lub też zapytać o wykonanie wyceny – najczęściej jej przygotowanie jest bezpłatne.