Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olsztyn

Wypożyczalnie samochodowe to sprawdzony wybór na różne wyjazdy, gdy nie możemy korzystać z własnego pojazdu. Kto może stać się kierowcą wynajętego samochodu?

Aby wynająć auto w wypożyczalni, musimy spełnić określone wymagania. W przeciwnym przypadku nie będziemy mogli go uzyskać.

Jeśli chcemy skorzystać z usług firmy takiej jak wypożyczalnia aut Warszawa czy też w innej miejscowości, powinniśmy sprawdzić, jakie są jej warunki wynajmu. O czym należy pamiętać?

Ważne prawo jazdy do podstawa

Aby wynająć auto, musimy przede wszystkim posiadać prawo jazdy z kategorią pojazdu, który nas interesuje. Prawo jazdy powinno być ważne, jeśli jest ono terminowe.

Może jednak okazać się, że świeżo upieczony kierowca nie będzie mógł skorzystać z oferty wypożyczalni samochodowej. Dlaczego? Może wynikać to z dodatkowego warunku, a mianowicie z minimalnego okresu posiadania prawa jazdy, który najczęściej wynosi 1 rok.

Kto może prowadzić auto z wypożyczalni samochodowej?

Zwróć uwagę na limit wieku kierowcy

Dodatkowo, wypożyczania samochodów może zastosować limit wieku dla kierowcy.

W większości przypadków wynająć auto mogą osoby pełnoletnie, czyli po ukończeniu 18. roku życia, ale niekiedy pojawia się dodatkowy limit, na przykład wiek 21 lat.

Dodatkowi kierowcy – większy koszt

Warto również zaznaczyć, że wypożyczalnia aut może zażyczyć sobie dodatkowej opłaty w sytuacji, gdy kierowców wynajętego samochodu będzie kilku.

Zatem wtedy, gdy w trakcie jazdy zamierzamy wymieniać się kierownicą z inną osobą, warto sprawdzić, czy nie będzie to związane z większym kosztem wypożyczenia.