Często pojawia się błędne przekonanie, że hale używane są przeznaczone tylko dla firm i dużych przedsiębiorstw, a zwykły Kowalski nie będzie w stanie czerpać w pełni korzyści z tego typu konstrukcji tymczasowej. Tymczasowej ze względu na czas jej użytkowania, ale o tym później. Trzeba powiedzieć wyraźnie, że osoba, która nie jest przedsiębiorcą może w pełni wykorzystać potencjał takiego obiektu magazynowego do własnych potrzeb i celów, z uwagi na to, że niesie to za sobą szereg trudnych do podważenia zalet. Warto więc przyjrzeć się po kolei tym cechom i sformułować wniosek.

Niezaprzeczalną zaletą używanej konstrukcji magazynowej jest to, że jest tania. Koszt wybudowania obiektu stacjonarnego murowanego jest ogromny i czasochłonny, koszt zakupu hali magazynowej jest tańszy, ale może nie każdego będzie na to stać. Natomiast hale magazynowe używane są obiektami, które nie powinny nadwyrężyć budżetu domowego i pozwolą wykorzystać tego typu przestrzeń na własne potrzeby.

Do czego może przydać się nam hala?

Z pewnością zastosowań jest bez liku, ale skupmy się jedynie na kilku z nich. Obiekt namiotowy może być przekształcony na garaż w którym można przechowywać sprzęt, który nie mieści się w domu, ale głównym zastosowaniem jest oczywiście miejsce na samochód. Taki garaż ochroni auto przed szkodliwym działaniem promieni UV i nadmierną ekspozycją na słońce, co pozwoli ochronić lakier i utrzymać koloryt karoserii na dłużej w tej samej barwie. Oczywistym jest też to, że deszcz, grad lub śnieg nie wyrządzi żadnej szkody jakimkolwiek obiektom we wnętrzu namiotu. Przestrzeń magazynowa może być z powodzeniem wykorzystana jako miejsce do majsterkowania, nie sposób nie zauważyć, że ze względu na możliwości związane z wysokością, szerokością i długością obiektu jest możliwe umieszczenie w środku nawet do kilku samochodów, a nawet utworzenie osobnego obszaru do naprawy auta. Można to uzyskać niezwykle prosto – poprzez postawienie specjalnych ścian działowych, co pozwala zauważyć, że tego typu konstrukcje pozwalają na niezwykłą plastyczność wnętrza. Trzeba w tym miejscu też dodać, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć kilka namiotów w jedną całość. Uzyskać to można poprzez demontaż jednej ze ścian magazynu namiotowego, a następnie scalenie kilku namiotów w wybrany przez siebie sposób. Dla potrzeb gospodarstwa domowego wystarczy jedna duża hala o niewielkiej wysokości do składowania nieużywanego sprzętu domowego, przechowywania plonów z położonego niedaleko ogródka działkowego, a nawet jako miejsce do pracy.

Jak z odpornością na warunki atmosferyczne?

To pytanie pojawia się najczęściej w momencie zakupu przestrzeni namiotowej. Panuje przeświadczenie, że tego typu obiekty są wątpliwej jakości i byle większy wicher spowoduje, że nie wytrzymają i się połamią. To błędne założenie, ponieważ w obecnych czasach technologia poszła bardzo do przodu. Zastosowanie symulacji komputerowych polegających na wybranych przypadkach pozwala oszacować i zaprojektować odpowiednie zabezpieczenia oraz zastosować odpowiednio wytrzymałe materiały. Dzięki czemu wszystkie hale mają zwiększoną wytrzymałość na zalegających na ich dachu śnieg oraz odpowiedni kąt dachu powoduje, że śnieg nigdy nie zalega w niebezpieczny sposób na ich konstrukcji. Tak samo są odporne na grad i nadmierny wiatr. Dodatkowo chronią przed szkodliwym promieniowaniem UV i słońcem.

Podsumowując należy powiedzieć, że hale magazynowe w formie namiotu nie ustępują wytrzymałością obiektom stacjonarnym i stanowią znacznie tańszą alternatywę dla tego typu konstrukcji stacjonarnych.

Dla kogo hala magazynowa używana?