Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olsztyn

Trwa modernizacja jednego z kolejowych mostów nad Łyną. Na początku następnego tygodnia wykonawca zmieni organizację ruchu w tym rejonie.

Prace, które były realizowane w lipcu wymusiły wyłączenie fragmentu ul. Wyzwolenia. Jak tłumaczy wykonawca prac - ruch pojazdów i pieszych jest utrudniony ze względu na technologię robót.

W poniedziałek (16 sierpnia) rano z ruchu ma zostać wyłączona ul. Żarskiej. Wykonawca m.in. zdemontuje stalowe balustrady, granitowe płyty oraz odsłoni filary i ściany boczne przyczółków konstrukcji. Niezbędny demontaż elementów mostu ma zająć do dwóch dni, natomiast na pozostałe prace wykonawca rezerwuje sobie siedem-osiem dni.

- Na południowym moście kolejowym nad rzeką Łyną, w ramach prac gwarancyjnych, poprawiona zostanie izolacja konstrukcji obiektu - wyjaśnia naczelnik Wydziału Komunikacji i Promocji w Regionach PKP PLK, Karol Jakubowski.

Jak zapewnia wykonawca prac, planowany okres obowiązywania czasowej organizacji ruchu to 8-10 dni.

Wiadukt, który jest remontowany powstał pod koniec XIX wieku. Obie zabytkowe konstrukcje mają po trzy przęsła, ponad 68 m długości i 21,6 m wysokości.

(kliknij, aby powiększyć)

Powróć do archiwum