To będzie sobota pełna atrakcji w okolicach strażackiej remizy przy ul. Poranne 12 w Gutkowie. Zabawa będzie połączona z akcją charytatywną na rzecz małej Kingi.

Zapowiadająca się aura powinna sprawić, że olsztynianie chętnie wyjdą z domów, by wypoczywać na świeżym powietrzu. Warto przy tej okazji zajrzeć do Gutkowa na Rodzinny Piknik Charytatywny.

Dmuchane zjeżdżalnie, strażackie gry i zabawy, malowanie twarzy, pokazy sprzętu strażackiego i militarnego, a także występy - to część z atrakcji, jakie zostały przygotowane przez organizatorów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gutkowie. Podczas imprezy będą zbierane pieniądze na leczenie małej mieszkanki Gutkowa, Kingi Rysz, która choruje na rdzeniowy zanik mięśni.

Wydarzenie poprzedzi oficjalne przekazanie strażakom-ochotnikom nowej remizy. Realizacja obiektu, która zaczęła się w 2019 roku, to wynik głosowania w Olsztyńskim Budżecie Obywatelskim. Dotychczas uroczystość nie doszła do skutku ze względów pandemicznych.

- Ta inwestycja była kluczowa dla naszej działalności - mówi prezes OSP Gutkowo, Paweł Zapadka. - Przecież to nie tylko gaszenie pożarów, likwidacja miejscowych zagrożeń. Realizujemy też funkcję edukacyjną, wychowawczą. Takie miejsce jest nam niezwykle potrzebne.

Przy okazji w użytkowanie do strażaków-ochotników trafi sprzęt, z którego będą mogli korzystać w razie konieczności, m.in. łódź czy quad.

Oficjalne przekazanie remizy przy ul. Porannej 12 nastąpi w sobotę (25 czerwca) o 12:00, natomiast piknik zacznie się o 14:00.


Powróć do archiwum