UM Olsztyn: Fisz w Planecie 11
W sobotę będzie można go usłyszeć na Warmia i Mazury Stage podczas Olsztyn Green Festival. Dzień wcześniej Fisz spotka się z fanami w bibliotece Planeta 11.
Fisz Emade Tworzywo to jeden z najważniejszych zespołów współczesnej polskiej sceny muzycznej. Mocne, pełne ironii teksty odnoszące się do otaczającego świata, zabawa słowem - to jest to, co charakteryzuje twórczość Bartosza Waglewskiego, czyli właśnie Fisza.
Jest synem Wojciecha Waglewskiego, jednocześnie jednym z ważniejszych polskich artystów. Wraz z zespołem wyrastał w nurcie hip-hopowym, by później skręcać w stronę muzyki alternatywnej. Ma na koncie sześć płyt, a ostatnia to nagrane w 2021 roku w czasie pandemii Ballady i protesty.
Spotkanie w bibliotece Planeta 11 przy al. Piłsudskiego 38 odbędzie się w piątek (12 sierpnia) o 18:00. To część cyklu Latem wybieram kulturę. Wstęp na spotkanie jest darmowy.
Zespół Fisz Emade Tworzywo wystąpi podczas Olsztyn Green Festival dzień później, w sobotę (13 sierpnia) na scenie nad jez. Ukiel.
Urząd Miasta Olsztyna,
olsztyn.eu/o-olsztynie/aktualnosci/article/fisz-w-planecie-11-14736.html
Autor: krystian