Unijna wystawa z okazji 20-lecia wstąpienia Polski do UE w Olsztynie
W 2024 roku Polska świętuje 20-lecie członkostwa w Unii Europejskiej. Z tej okazji do naszego miasta zawitała wyjątkowa wystawa, która przypomina o korzyściach płynących z integracji europejskiej i jednolitego rynku.
  1. Wystawa z okazji 20-lecia Polski w UE.
  2. Prezentacja jednolitego rynku europejskiego.
  3. Interaktywne eksponaty i quizy na rynku Starego Miasta.
  4. Stolica Warmii i Mazur jako ostatni przystanek w Polsce.

Wystawa, która odwiedziła nasze miasto, ma na celu przybliżenie mieszkańcom korzyści płynących z jednolitego rynku europejskiego. Ten rynek, ustanowiony 1 stycznia 1993 roku, umożliwia swobodny przepływ osób, kapitału, towarów i usług pomiędzy krajami członkowskimi Unii Europejskiej oraz Norwegią, Islandią, Liechtensteinem i Szwajcarią.

Na rynku Starego Miasta mieszkańcy mieli okazję zobaczyć filmy, interaktywne eksponaty oraz uczestniczyć w grach i quizach, które sprawdzały ich wiedzę na temat Unii Europejskiej. To świetna okazja, by dowiedzieć się więcej o tym, jak integracja europejska wpływa na nasze codzienne życie.

Wystawa rozpoczęła swoją podróż po Europie w poprzednim roku, odwiedzając siedem krajów. W tym roku zawitała do kilkunastu kolejnych, w tym również do Polski. Nasze miasto było jednym z czterech przystanków w kraju i ostatnim, gdzie mieszkańcy mogli zobaczyć tę wyjątkową ekspozycję.

Rok 2024 jest wyjątkowy dla Polski, ponieważ mija 20 lat od przystąpienia naszego kraju do Unii Europejskiej. Warto przypomnieć, że integracja europejska rozpoczęła się znacznie wcześniej, a jednolity rynek był jednym z kluczowych etapów tego procesu.

Wystawa, która dotarła do naszego miasta, jest doskonałą okazją, by uczcić ten jubileusz i przypomnieć sobie, jakie korzyści przynosi nam członkostwo w Unii Europejskiej. Mieszkańcy mogli wziąć udział w interaktywnych atrakcjach i dowiedzieć się więcej o historii i przyszłości europejskiej integracji.


Na podst. UM Olsztyn