Siatkarze podczas spotkania w ratuszu

Kolejne rozgrywki PlusLigi zaczną się już w najbliższy weekend. Tradycyjnie już przed rozpoczęciem sezonu zawodnicy Indykpolu AZS spotkali się w ratuszu z władzami miasta.

Znaleźć się w najlepszej ósemce ligi to cel minimum olsztyńskich siatkarzy na ten sezon. Drużyna jest już na ostatniej prostej do inauguracji rozgrywek.

- Stanowicie zgraną ekipę i nie mam wątpliwości, że powalczycie o najwyższe cele - mówił podczas poniedziałkowego (21 października) spotkania prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Tradycyjnie już oczekiwania są spore. Na pewno nie zabraknie emocjonujących meczów. Mam nadzieję, że tylko zwycięskich.

Tradycyjnie już - w przerwie między sezonami doszło do kilku zmian w składzie olsztyńskiej drużyny. Poza nowym trenerem Paolo Montagnanim, pojawili się m.in. Mateusz Mika oraz Irańczyk Mohammad Musawi.

- Jest sporo drużyn z ogromnymi aspiracjami - przyznaje prezes Indykpolu AZS, Tomasz Jankowski. - Walka będzie na pewno bardzo wyrównana. Mam nadzieję, że pokażemy się z dobrej strony i świetnie będziemy promować nasze miasto.

Elementem promocji na pewno są telewizyjne transmisje. Już teraz wiadomo, że tak będzie w przypadku pierwszych czterech meczach. Poza tym na siatce używanej w hali Urania widnieć będzie napis "Olsztyn".

Inauguracja sezonu 2019/2020 PlusLigi w Olsztynie odbędzie się już w sobotę (26 października). Wówczas rywalem Akademików będą Cerrad Enea Czarni Radom. Początek meczu o 14:45.

[galeria zdjęć]

<- Wstecz do: Archiwum