Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olsztyn

Noworodek

Nadal tradycja, niekoniecznie nowoczesność. Olsztynianie kolejny rok z rzędu stawiają raczej na klasyczne imiona, jakie nadają swoim nowo narodzonym dzieciom.

Zarówno wśród dziewczynek, jak i chłopców dominują podobne imiona, jak w poprzednim roku. Tak jest w przypadku czterech spośród pięciu najczęściej nadawanych żeńskich imion. Wśród męskich skład pierwszej piątki jest identyczny.

W poprzednim roku rodzice najchętniej nadawali córkom imię Zofia (114). Popularne były także Zuzanna, Hanna, Julia i Maria. Rok wcześniej w pierwszej piątce nie było tylko tego ostatniego. W przypadku chłopców imię Antoni dostało 107 dzieci. Poza tym powodzeniem cieszyli się Janowie, Aleksandrowie, Jakubowie i Franciszkowie. Te same imiona, choć w innej kolejności, były najczęściej nadawane w 2018 roku.

A co z najrzadszymi i najbardziej oryginalnymi imionami, jakie pojawiły się w Olsztynie w minionym roku? Berenika, Tesa, Miłosława - to niektóre z żeńskich propozycji. Natomiast wśród męskich - m.in. Celestyn, Xavier, Dajan i Rigel.

W minionym roku w Olsztynie urodziło się nieco ponad 4,4 tys. dzieci. Łącznie nadano 359 różnych imion.

<- Wstecz do: Archiwum