Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olsztyn

Rowerzysta i piesi

Trwa akcja "Sam sobie sterem - pieszo i rowerem" w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu. Z każdym kilometrem jesteśmy bliżej osiągnięcia założonego celu i zdobycia wsparcia dla Świetlicy Środowiskowej Klub Narnia.

Przez około półtora dnia do rywalizacji przystąpiło 76 osób. Pokonany przez nie dystans to ponad 1,5 tys. km, a przy okazji spalonych zostało niemal 71 kcal.

- Celem tegorocznej rywalizacji jest nie tylko walka o lepszą kondycję mieszkańców i czystsze środowisko w naszym mieście, ale także wsparcie dla członków naszej lokalnej społeczności - przypomina pomysłodawczyni przedsięwzięcia, Monika Stankiewicz z Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich Urzędu Miasta Olsztyna.

Akcja realizowana jest wzorem ubiegłorocznego "Kręć z Urzędem". Zachęcamy, aby dołączyć do rywalizacji w popularnej aplikacji Endomondo. Kilometry zliczamy przy okazji m.in. jazdy rowerem, na rolkach, biegania, chodzenia, ale też jazda na wózku, czyli wyłącznie przy użyciu własnych mięśni.

Sponsorami akcji są Nord Partner Sp. z o.o. oraz Ośrodek Kształcenia Zawodowego Faktor. Kilometry "nabijamy" do 22 września (wtorek).

Jak dołączyć do rywalizacji?
1. Już dziś pobierz na telefon aplikację Endomondo.
2. Zarejestruj się – zarejestrować się możesz też na stronie www.endomondo.com.
3. Zdecyduj, kto może widzieć Twoje wyniki.
* Jeśli robisz to na komputerze (w przeglądarce), wejdź w ustawienia swojego konta i w zakładce "Prywatność" wybierz opcję "Wszyscy" lub "Znajomi".
* Jeśli robisz to na telefonie (w aplikacji mobilnej), wejdź w ustawienia swojego konta i w zakładce "Centrum prywatności" kliknij "Prywatność" wybierz opcję "Wszyscy" lub "Znajomi".
* Jeśli wybierzesz opcję "Tylko ja" nie będziesz brać udziału w rywalizacji!
4. Na komputerze (w przeglądarce) wejdź w zakładkę "Rywalizacje". Wyszukaj rywalizację: "SAMsobieSTEREM PIESZOiROWEREM" i dołącz do niej. Możesz też wejść w link: https://www.endomondo.com/challenges/44650404.
5. Od środy 16 września do wtorku 22 września za każdym razem, gdy będziesz wyruszać z domu, włącz trening w aplikacji Endomondo w swoim telefonie wybierając właściwą aktywność (chodzenie, jazda na rowerze, bieganie itp.).
6. Zanim wyłączysz trening, zrób jak najwięcej kilometrów! Każdy kilometr to dodatkowa złotówka na potrzeby Świetlicy Środowiskowej Klub Narnia w Olsztynie!
7. Chwal się swoimi wynikami na Facebookowym profilu Miasto Olsztyn.

<- Wstecz do: Archiwum