Wykłady, pokazy, prezentacje, odwiedziny w uniwersyteckich pracowniach. Ruszyły zapisy do kolejnej, 19. już edycji Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki.

Wydarzenie, którego organizatorem jest Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, pierwszy raz w naszym mieście odbyło sie w 2003 roku. Jest doskonałą okazją dla ciekawych świata w każdym wieku, by poszerzyć swoją wiedzę.

W tym roku zajęcia odbywa się będą w trybie hybrydowym. Część z nich będzie zorganizowana zdalnie za pośrednictwem Internetu. Jednak nie zabraknie takich, w których będzie można wziąć udział na terenie kampusu uczelni w Kortowie lub w miejscach wskazanych przez partnerów przedsięwzięcia.

Program tegorocznego festiwalu obejmuje ponad 500 zajęć, warsztatów i wykładów. Są podzielone na siedem kategorii, m.in. "Zostań humanistą", "Nauki ścisłe" czy "Pokochaj sztukę". Właśnie zaczęły się zapisy do udziału w nich. Można to zrobić na stronie internetowej przedsięwzięcia.

Partnerami Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki są dwie miejskie instytucje: Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne oraz Olsztyński Park Naukowo-Technologiczny.

19. Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki odbędą się między 22 a 24 września.

[Facebook Dni Nauki i Sztuki] [strona internetowa Dni Nauki i Sztuki]

Powróć do archiwum