Już 4 grudnia druga edycja bezpłatnych warsztatów teatralnych dla dzieci.  Uczestnicy dowiedzą się czym jest scenografia teatralna, stworzą jej prototyp a także będą mogli wczuć się w rolę aktora grającego w zbudowanej wspólnie scenografii!

Podczas pierwszych warsztatów dzieci stworzyły przepiękne kukły teatralne do legendy o królu jeziora wadąskiego. A następnie, wspólnie z animatorami przygotowały kontynuację legendy ze szczęśliwym zakończeniem.  Zwieńczeniem było przedstawienie dla rodziców.

Tym razem również, przy użyciu różnych kolorowych przedmiotów, dzieci w wieku 6 - 12 lat będą mogły zbudować makiety, zaprojektować scenę i ożywić nowych bohaterów kolejnej z legend.

- Z powodu radości na twarzach uczestniczek i rozmowach z zadowolonymi rodzicami  ciężko było odmówić sobie organizacji kolejnej przygody dla młodych olsztynian - mówi organizatorka, Justyna Sankowska i dodaje - Świat teatru był mi zawsze bliski, ale jako młoda odbiorczyni sztuki nie miałam okazji trafić na warsztaty poświęcone tej sztuce. A jako że mam wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, a teatr jest dla mnie ważnym elementem rozwoju kulturalnego - dlatego poprzez zabawę chcę zaprosić olsztyńskie dzieci na warsztaty, które to wszystko połączą. Jest to przestrzeń, w której jest miejsce na rozwój wyobraźni, zdolności manualnych oraz aktorskich. Jest to miejsce gdzie nie ma głupich pomysłów a nasza wyobraźnia jest nieograniczona!

Warsztaty odbędą się 4 grudnia, w godzinach 10:00 - 14:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie, w sali kameralnej Kamienicy Naujacka, przy
ul. Dąbrowszczaków 3. Udział bezpłatny, obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Powróć do archiwum