Miejsca Biblioteka Publiczna świętuje 190. urodziny Lewisa Carrolla. Przy tej okazji zaprasza do udziały w plastycznym konkursie poświęconym jego twórczości.

Angielski naukowiec,pisarz, poeta, fotograf. Jego najsłynniejszymi dziełami są "Alicja w Krainie Czarów" oraz kontynuacja, czyli "Po drugiej stronie lustra".

Lewis Carroll urodził się dokładnie 27 stycznia 1832 roku. Zadebiutował w 1856 roku utworem "Samotność", który został opublikowany w czasopiśmie "The Train". Poza twórczością literacką jego inną wielką pasją była fotografia.

Rocznica urodzin słynnego pisarza są doskonałą okazją, by nawiązać do jego twórczości. Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie zachęca młodych olsztynian do wzięcia udziału w zabawie, której celem jest popularyzacja twórczości Lewisa Carrolla.

- Wystarczy wykonać lustrację do wybranego fragmentu "Alicja w Krainie Czarów" i dostarczyć do biblioteki Abecadło do 7 lutego - mówi dyrektor MBP, Krzysztof Dąbkowski. - Prace mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną i posiadać dowolny format.

Konkurs jest skierowany o dzieci w wieku 6-10 lat. Udział w nim jest bezpłatny. Najlepsze trzy prace zostaną nagrodzone, przyznaje zostaną także trzy wyróżnienia.

Wyniki zabawy poznamy 10 lutego. Od tego dnia przez miesiąc wszystkie prace będą prezentowane podczas specjalnej wystawy w bibliotece Abecadło przy al. Piłsudskiego 16.

[regulamin konkursu oraz zgłoszenia] [strona biblioteki Abecadło]

Powróć do archiwum