Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olsztyn

Domeny wygasłe i SEO

Własne zaplecze to sama z podstawowych metod link buildingu. Są to strony internetowe na których umieszczamy linki do strony pozycjonowanej. Im więcej wysokiej jakości backlinków dostanie nasza strona, tym lepiej dla jej pozycji w wyszukiwarce. Budowa zaplecza to coś czym możemy się zająć sami, lub też zlecić to agencji. W procesie pozycjonowania witryny, nie można ominąć procesu stworzenia zaplecza.

Jednym z czynników działających na wartość zaplecza jest jakość jego podlinkowania. Domena kilkuletnia, mocno podlinkowana z ciekawych miejsc to miejsce potencjalnie bardzo mocnego linku. 

Można kupić nowa domenę a następnie, po zbudowaniu strony, linkować ją. Plusem jest toż, że mamy władzę nad podlinkowaniem takiej witryny. Pewnym minusem jest czas, zanim domena nabędzie większej mocy, jednak tak naprawdę prawdopodobnie już jakąś moc posiada od samego początku. Oczywiście linkowanie to też jakiś koszt. 

Można w sprawie domeny pod zaplecze pójść na skróty. Istnieje możliwość kupowania domen których poprzedni właściciele nie opłacili na kolejny okres abonamentowy. W tej grupie domen można odnaleźć wieloletnie domeny, ogromnie dobrze podlinkowane i spełniające jeszcze inne kryteria. 

Są temu specjalne serwisy. Jednym spośród takich serwisów jest expireddomain.net. Jest to serwis, który za darmo daje naprawdę duże możliwości szukania domen wygasłych. Można ustawiać swoje kryteria, między innymi takie jak obecność danej frazy w nazwie domeny, żądaną końcówkę, ilość odnośników prowadzących do domeny, ilość domen czy IP z jakich domena jest linkowana oraz dużo innych. 

Jak można wykorzystać takie domeny oprócz zbudowania na nich zaplecza? Można wykorzystać przekierowanie 301. Wówczas wszystkie odsyłacze prowadzące do takiej przejętej domeny są przekierowywane na naszą stronę docelową. 

Jednak przed ustawieniem przekierowania warto rozważyć postawienie na niej najpierw tematycznej strony i dopiero po pewnym czasie ustawić przekierowanie. 

Oczywiście trzeba umieć poszukiwać dobre domen. Nie zawsze ogromnie ważna liczba odsyłaczy przychodzących oznaczać może że jesteśmy do czynienia z domena wartościową pod kątem SEO, ogromnie niejednokrotnie jest przeciwnie – duże ilości backlinków mogą oznaczać, że jesteśmy do czynienia z domeną, w której był spam

Chcąc zweryfikować dodatkowo domenę, która może dobrze wyglądać pod kątem profilu odnośników lub wieku, można a nawet należy skorzystać z serwisu archive.org. Pozwala on po prostu zobaczyć co tak właściwie było w tej domenie.